Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska policja kontynuuje całoroczną kampanię kierowaną do młodzieży i rodziców – „Nie biorę! Chcę Żyć!”

Facebook Twitter

Dotyczy profilaktyki narkotykowej. Była inicjowana w pierwszej połowie roku, aktywne jej części pojawiały się w wakacje i wracają też teraz podczas spotkań z uczniami w szkołach.

Oczywiście mają na celu uświadomienie jak dużym zagrożeniem są narkotyki i uzależnienia dla młodych osób:

Kamil Sowiński: W zeszłym roku mieliśmy pierwszą edycję tej kampanii, a w tym roku jest to jej druga część. Tak naprawdę, te działania które prowadzimy wspólnie z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miasta, ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie oraz Sanepidem są wielopłaszczyznowe i składają się z kilku etapów. W tym roku jednym z etapów były zawody sportowe dla dzieci i młodzieży z hasłem przewodnim „Kręci mnie sport, nie używki”, warsztaty teatralne oraz prelekcje w szkołach i uczelniach. Z kolei na koniec zorganizujemy galę finałową kampanii.

Wraz z nastaniem nowego roku szkolnego, policjanci z prewencji znów zwracają uwagę na problem wszelkich używek wśród młodzieży, mówi Kamil Sowiński z częstochowskiej komendy. Działania potrwają całą jesień:

Kamil Sowiński: Podsumowanie wszystkich działań odbędzie się na gali finałowej w listopadzie. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku odbyły się też warsztaty w Komendzie Miejskiej, gdzie młodzież stworzyła spoty reklamowe, które na bieżąco udostępniamy lokalnym mediom, ale także szkołom, a dotyczą one zagrożeń związanych uzależnieniami.

Projekt od ubiegłego roku wspiera Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy. Jak mówi naczelnik Grażyna Stramska-Świerczyńska, szczególnie cenne są warsztatowe inicjatywy, które lepiej trafiają do młodzieży i zwracają uwagę na te zagrożenia:

Grażyna Stramska-Świerczyńska: Ważna jest forma. To nie ulotka, to nie plakat, to nie pogadanka w szkole zrobi wrażenie na młodzieży. Ta kampania ma innowacyjną formę pokazania profilaktyki (…).

Podsumowanie kampanii „Nie biorę! Chcę Żyć!” planowane jest w listopadzie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024