Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowianin Zbigniew Gładysz z wyróżnieniem w telewizyjnym programie za szczególne wykonanie „Przeżyj to sam”

Facebook Twitter

Częstochowianin Zbigniew Gładysz z wyróżnieniem w telewizyjnej "Szansie na Sukces". Jurorzy i publiczność zwrócili uwagę na jego wyjątkowe wykonanie epokowego hitu Lombardu - "Przeżyj to sam". Znalazł się wśród najlepszych uczestników ostatniej edycji programu.

Zbigniew Gładysz
Laureat Szansy na Sukces Zbigniew Gładysz

Zbigniew Gładysz był gościem Radia Jura

Zbigniew Gładysz: Udało mi się wylosować ten utwór, bo powiem szczerze, że program rządzi się swoimi prawami i to losowanie rzeczywiście jest dla nas bardzo emocjonujące. Dla wszystkich uczestników, którzy byli w programie, to był taki moment kryzysowy, na co trafię i każdy dostaje piosenkę niedostosowaną tak naprawdę do swoich możliwości. Ktoś może dostać piosenkę, którą już wcześniej śpiewała kobieta, a jest mężczyzną i to już troszkę zakłóca taki spokój wewnętrzny, że na pewno mi się uda.

Zbigniew Gładysz

Zbigniew Gładysz to na co dzień muzyk, wokalista i nauczyciel muzyki w jednej z częstochowskich szkół. Występ w programie o ogólnopolskim zasięgu był się niesamowitą przygodą, ale może okazać się wstępem do większej muzycznej kariery. O towarzyszących temu emocjach wokalista opowiedział w Radiu Jura:

Zbigniew Gładysz: Taka ogromna doza satysfakcji i podejścia do siebie z takiego zazwyczaj sceptycznego, bo my, muzycy oczywiście jesteśmy sceptyczni w stosunku do swoich wykonań. Z castingiem to była taka sytuacja dość śmieszna, bo bratowa stwierdziła, że jak tak już śpiewam, no to, czemu by nie spróbować? Często marnujemy takie szanse, które gdzieś tam tlą się delikatnie na horyzoncie. Są też ludzie, którzy lubią mnie też słuchać i i oni zwracali mi też uwagę na to, że fajnie by było gdzieś się pokazać.

Zbigniew Gładysz

Co muzyk zapamięta ze śpiewania „Przeżyj to sam” przed kamerami telewizyjnymi? Pojawił się w programie z długą historią i ogromną publicznością:

Zbigniew Gładysz: Samo bycie w programie, zobaczenie tego wszystkiego od kuchni, jak to wygląda, jak wygląda proces tworzenia, nagrywania i jest to naprawdę emocjonujące przeżycie spotkania się z prowadzącym, Artur Orzech fantastyczny człowiek. Emocje na pewno są duże, poza tym świadomość tego, że człowiek będzie występował w ogólnopolskiej telewizji i wiemy, ile osób tam się wpatruje w niedzielne popołudnie.

Ostatni odcinek „Szansy na Sukces” poświęcony został twórczości Andrzeja Sobczaka, autora tekstów piosenek. Oprócz „Przeżyj to sam” napisał też m.in. „Hi-fi” dla Wandy i Bandy, czy „Dorosłe dzieci” dla zespołu Turbo. Gościem Mariusza Osyry był Zbigniew Gładysz. Całej rozmowy posłuchacie w niedzielnym programie Radia Jura.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024