Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Światła na DK91 w Rędzinach już są, ale obwodnica przydałaby się bardziej

Facebook Twitter

Zamontowana sygnalizacja świetlna pozwala poczuć się mieszkańcom bezpieczniej w centrum Rędzin. Światła już działają na wysokości Urzędu Gminy i spowalniają ruch na DK91. To inwestycja realizowana przez GDDKiA.

Niestety nie załatwiają najważniejszej sprawy dla gminy, czyli budowy obwodnicy, mimo ogromnego natężenia ruchem na jej terenie:

Paweł Militowski: Cały czas próbujemy podkreślać, żeby osoby, które są decyzyjne podjęły działania ku temu, żeby gmina Rędziny uzyskała bezpieczeństwo w tym zakresie, jeżeli chodzi też o zdrowie mieszkańców. Jeżeli mówimy też o alternatywie dla autostrady, którą podąża 50 tys., która jest najbardziej obciążoną drogą w Polsce, w sytuacjach awaryjnych 91 ma przejąć ten ruch choćby w części, to dlaczego gmina Rędziny jest na liście rezerwowej, jeżeli chodzi o budowę obwodnicy.

Jak mówił wójt gminy Paweł Militowski, dalekie miejsce na liście oznacza, że Rędziny będą mogły liczyć na środki, dopiero gdy zwolnią się one z innych zadań. Ruch przez centrum Rędzin tymczasem wzrósł w ostatnich latach kilkukrotnie, kierowcy dojeżdżają tędy do autostradowego węzła Częstochowa Północ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj