Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chcesz pobiegać i poćwiczyć w wakacje? Lekkoatletyczny stadion wieczorami bezpłatny

Facebook Twitter

Jak aktywnie spędzać czas w wakacje, na dodatek gdy zostajemy na ten okres w mieście? Częstochowski MOSIR w każdy wakacyjny wtorek i czwartek bezpłatnie udostępnia bieżnię Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego przy ul. Dąbrowskiego.

fot. Prylarer / pixabay.com

Na obiekcie bezpłatnie możemy pobiegać także w weekendy w godzinach wieczornych:

W wakacje tradycyjnie jak co roku udostępniamy w dodatkowych godzinach stadion dla tych, którzy chcą skorzystać z bieżni bezpłatnie. Są to wtorki, czwartki oraz soboty i niedziele, od godz. 20:00 do 22:00. W tych godzinach można ze stadionu, z bieżni skorzystać bezpłatnie. Akcja się nazywa „Biegaj w wakacje”. Serdecznie zapraszamy

– zachęca Marcin Mazik z częstochowskiego MOSIR-u. Jednocześnie ośrodek przypomina, że na stadionie w każdą sobotę od godz. 9.00, w ramach akcji „BiegamBoLubię” odbywają się bezpłatne zajęcia dla amatorów. Oczywiście pod czujnym okiem instruktora lekkoatletyki.

Sama akcja „BiegamBoLubię” na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego ruszyła z początkiem maja, a treningi pod okiem instruktora lekkoatletyki odbywają się tam w każdą sobotę o godz. 9:00, trwają około godziny. Na początku akcja ruszyła z obostrzeniami ilościowymi. W trakcie ograniczenia się zmieniały i ilość osób, które mogły uczestniczyć w tych treningach, była coraz większa.

Zabieramy ze sobą strój sportowy, coś do picia i zapał do ćwiczeń

– przypomina przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Sprzęt to oczywiście ubiór sportowy, buty sportowe – to jest najważniejsze, i chęci. W przypadku zajęć z instruktorem można dowiedzieć się niektórych rzeczy, instruktor podpowie co źle robimy, pokaże jak się rozgrzać, jak się rozciągnąć po bieganiu. Zajęcia są mocno urozmaicone. Poszczególnie techniki biegu na każdych zajęciach są wprowadzane.

O wakacyjnych propozycjach dla osób, które szukają aktywności sportowej w czasie wakacji, mówił Marcin Mazik. Udział w zajęciach podobnie jak i wieczorne korzystanie z bieżni stadionu lekkoatletycznego pozostają bezpłatne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj