Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ferie zimowe w Częstochowie: zaproszenie na łyżwy, do parku wodnego czy na lekcje pływania

Facebook Twitter

Rozpoczynają się ferie zimowe dla naszych uczniów. Częstochowskie dzieci i młodzież, ale i zorganizowane grupy z okolicznych miejscowości, zwykle tłumnie w tym czasie korzystają z miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Ferie zimowe w Częstochowie
fot.fb/MOSiR.pl

Ferie zimowe w Częstochowie

MOSIR jak co roku przygotował się do ferii zimowych:

Marcin Mazik: Sztuczne lodowisko, park wodny, pływalnie przy Alei Niepodległości i pływalnia kryta ”Sienkiewicz Częstochowa” są dużo bardziej oblegane. Funkcjonują troszeczkę inaczej pływalnie kryte, dużo więcej godzin ogólnodostępnych będzie. Nie będą się odbywały różnego rodzaju treningi czy też zajęcia szkolne, ale dzięki temu właśnie będą dostępne dla mieszkańców, więc na pewno wszyscy będą mogli skorzystać. Park wodny jak znam życie, będzie wypełniony, no i lodowisko, to już tradycyjnie sporo grup też zorganizowanych.

Ferie zimowe w Częstochowie

Będzie więcej możliwości, aby pływać, bawić się w parku wodnym czy wybrać się na lodowisko przy ul. Boya-Żeleńskiego, zapowiada Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W czasie dwóch zimowych tygodni pauzy od szkoły chętnie dojeżdżają do nas również uczniowie spoza Częstochowy:

Marcin Mazik: Okres ferii jest takim okresem specyficznym, chętnie do nas przyjeżdżają na nasze obiekty, co nas cieszy. Ferie na pływalni krytej ”Sienkiewicz Częstochowa” są dwa takie tygodniowe kursy pływania, na które serdecznie zapraszamy. Teraz młodzież, kursy dla dorosłych swoim cyklem idą weekendowym, więc tutaj w tygodniu głównie młodzież.

Dodaje i zachęca Marcin Mazik z częstochowskiego MOSiR-u. Sprawdźcie dostępność terminów, nie tylko w temacie nauki pływania. Wszystkie obiekty sportowe będą dostępne dla chętnych w trakcie ferii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj