Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Mamy przydatne informacje

Facebook Twitter

Sylwestrowy koncert na Stadionie Śląskim to propozycja dla tych, którzy zamiast spędzać ostatnią noc starego roku na "białej sali" czy "domówce" chcą się dać porwać imprezie.

Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Fot. slaskie.pl

Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Już po raz ósmy Sylwestrowa Moc Przebojów zawita do województwa śląskiego, a po raz drugi mieszkańcy będą bawić się pod Stadionem Śląskim – na Polach Marsowych. W ramach naszego cyklu „Pomysł na weekend” serwujemy wam alternatywny plan spędzenie sylwestrowej nocy. W Chorzowie, przy Stadionie Śląskim stoi już scena o szerokości 75 m i wysokości ponad 30 m, na której wystąpi 20 znakomitych artystów.

 Jak zawsze na Śląsku dużo się dzieje, a pozytywna energia zakończy ten wyjątkowy 2023 rok i wejdziemy z impetem w 2024. Stadion Śląski zawsze przynosi szczęście i niech tego szczęścia będzie dla nas wszystkich jak najwięcej. Już teraz gorąco zapraszam!

– mówi marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Na chorzowskiej scenie wystąpi 20 wykonawców, w tym: Matteo Bocelli, Doda, Smolasty, Dawid Kwiatkowski, Kayah, Golec uOrkiestra, Skolim, Feel, Enej, Urszula, Oskar Cyms, Marcin Miller BOYS, Lady Pank, Majka Jeżowska, Tribbs & Kubańczyk, Michał Kwiatkowski, Piersi, Kuba Szmajkowski, Kayah i OrkeSTAR & Fiśbanda.

mat. promocyjny

HARMONOGRAM IMPREZY

  • 19:00 – otwarcie wejść na teren imprezy masowej,
  • 20:00 – rozpoczęcie części artystycznej – koncerty,
  • 24:00 – 0:15 – powitanie Nowego Roku,
  • 00:30 – zakończenie imprezy,
  • 01:30 – opuszczenie terenu imprezy masowej przez uczestników i zakończenie imprezy masowej.

Gospodarzem wydarzenia jest Województwo Śląskie, a patronem Stadion Śląski.

Udział w Sylwestrowej Mocy Przebojów 2023 jest bezpłatny, nie jest wymagane posiadanie biletu ani wejściówki.

Informacje praktyczne

Na teren imprezy dotrzesz bez problemu korzystając z środków publicznego transportu zbiorowego, najwygodniej tramwajem.  W ramach transportu metropolitalnego funkcjonuje kilkadziesiąt linii: autobusowych, tramwajowych. Rozkłady wszystkich linii
można sprawdzić na stronie ZTM. W dniu 31.12.2023 r. od godziny 18 organizator sylwestrowej zabawy przy współpracy z ZTM zapewni zwiększenie oferty komunikacji miejskiej zarówno przed, jak i po zakończeniu imprezy.

Komunikacja tramwajowa: dla linii 0 w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Park Śląski Wejście Główne” – „Chorzów Stadion
Śląski” uruchomienie dodatkowych kursów, zapewniając częstotliwość kursowania nie mniejszą niż co 15 minut przed imprezą oraz nie
mniejszą niż co ok. 6 minut po zakończeniu imprezy,

  • dla linii 6 w relacji: „Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe” – „Park Śląski Wejście Główne” – „Chorzów Stadion Śląski” – „Chorzów Rynek” uruchomienie dodatkowych kursów, zapewniając częstotliwość kursowania nie mniejszą niż co 15 minut przed imprezą oraz nie mniejszą niż co ok. 6 minut po zakończeniu imprezy,
  • dla linii tramwajowej 19 wprowadzenie relacji: „Bytom Stroszek Zajezdnia” – „Katowice Rynek” z obsługą m.in. przystanków: „Bytom Plac Sikorskiego”, „Chorzów Rynek”, „Park Śląski Wejście Główne” – „Chorzów Stadion Śląski” zapewniając dodatkowe połączenie pomiędzy Miastami: Bytom, Chorzów i Katowice przed imprezą oraz po jej zakończeniu (od ok. godziny 19:00 do ok. 21:00 oraz od ok. 23:00 do ok. 1:00),
  • dla linii tramwajowej 25 uruchomienie dodatkowych kursów zapewniając częstotliwość kursowania nie mniejszą niż co 15 minut przed imprezą oraz co 10 minut po jej zakończeniu (od ok. godziny 19:00 do ok. 21:00 oraz od ok. 0:05 do ok. 0:50).
  • dodatkowo najbliższym do wejścia na imprezę przystankiem tramwajowym jest „Park Śląski -Wejście Główne”.

Parkingi:

Park Śląski udostępni odpłatnie miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą zgodnie z mapą i opisem poniżej. Wjazd na parkingi będzie możliwy tylko od strony ul. Złotej. Bilet parkingowy będzie można zakupić na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego. Cena biletu parkingowego wynosić będzie: 20,00 zł.

Wjazd na parkingi będzie możliwy w godzinach 16:00 – 21:00. Ilość miejsc parkingowych na terenie wskazanego parkingu w dniu imprezy jest ograniczona, dlatego w przypadku braku miejsc parkingowych wjazdy zostaną wyłączone. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską. Pozostałe wjazdy na terenie Parku zostaną zamknięte (z wyłączeniem osób niepełnosprawnych dysponujących kartą osoby niepełnosprawnej.

Organizatorzy informują, że na terenie Pól Marsowych Parku Śląskiego będą przygotowane wydzielone i oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych (poruszających się na wózkach, mających problemy z poruszaniem się, niewidomych) wraz z opiekunami. Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach przewidziano dedykowane miejsca na specjalnej platformie przy scenie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj