Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bal dla częstochowskiego hospicjum. To już 15. edycja wydarzenia

Facebook Twitter

10 lutego odbędzie się jubileuszowa edycja Balu Charytatywnego, organizowanego przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Hospicjum szuka wolontariuszy Bal dla częstochowskiego hospicjum
fot. google.pl/maps

Bal dla częstochowskiego hospicjum

Tegoroczne wydarzenie jest już 15. edycją, a jego celem jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia, które prowadzi jedyne w Częstochowie Hospicjum Stacjonarne, a także Hospicjum dla Dzieci. Potrzeby są ogromne, jak podkreśla Prezes Stowarzyszenia:

Anna Kaptacz: W tym roku stoi przed nami takie bardzo poważne zadanie polegające na tym, że musimy wymienić część taboru samochodowego. Dla nas ta działalność dotycząca dojazdu do pacjenta, czyli hospicjum domowego, jest właściwie podstawową działalnością, bo w oddziale stacjonarnym mamy 30 pacjentów pod opieką, w oddziale dziennym 35, w poradni to pacjent do nas dociera i tam jest około 200 pacjentów, ale co miesiąc musimy dojechać do pięciuset pacjentów w domach. W związku z tym tych samochodów potrzeba naprawdę wiele.

Co ważne, nadal można zgłosić się do udziału w balu na rzecz hospicjum i tym samym wesprzeć jego działalność. W trakcie wydarzenia przewidziano wiele atrakcji, a także zostanie przeprowadzona aukcja z wyjątkowymi przedmiotami:

Dagmara Jarosik: Aukcja charytatywna, którą poprowadzi Izabella Krzan i Irek Bieleninik, wiele niespodzianek dla gości oraz muzyka na żywo. Bawimy się, a tym samym wspomagamy i wspieramy nasze hospicjum częstochowskie. Co roku jest licytacja bardzo wartościowych przedmiotów, które przekazują nam artyści i sportowcy. W tym roku mamy cudowną rzeźbę z brązu przekazaną przez Tomasza Sętowskiego, inkografię Rafała Olbińskiego, jak również wiele dzieł przekazanych nam przez naszych przyjaciół hospicyjnej, tak jak np. Złota Piłka z podpisem Cristiano Ronaldo. Zapraszam serdecznie, to ostatni moment, kiedy można się na nasz bal zapisać. Wspierajcie hospicjum, bo siła jest nas.

Każdy, kto chce pomóc, może zgłosić się na bal. Szczegóły m.in. na stronie Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024