Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śmigamy Pomagamy: Dwaj rowerzyści przejadą na dwóch kółkach do Irlandii, aby pomóc Hospicjum w Częstochowie

Facebook Twitter

Warto kibicować w niesamowitej inicjatywie charytatywnej pod hasłem "Rowerem Do Irlandii". W trasę przez niemal całą Europę wyrusza dwóch śmiałków z naszego miasta, którzy chcą jednocześnie pomóc w zbieraniu funduszy na działalność częstochowskiego Hospicjum.

Hospicjum w Częstochowie, Śmigamy Pomagamy

Śmigamy Pomagamy – pomoc dla Hospicjum w Częstochowie

Do Irlandii na dwóch kółkach podążać będą w kolejnych dniach Damian Augustyńczyk i Radosław Kamiński, których przed wyjazdem gościliśmy w Radiu Jura:

Rowerzystami jesteśmy, raczej amatorami, nie zawodowo, natomiast też należymy do grupy, którą założyliśmy kilkanaście lat temu. Chcemy przy okazji tego naszego wypadu pomóc hospicjum.

Zawsze jeżdżę z Anglii na rowerze do Polski. Nigdy nie jechałem do Anglii. Kolega właśnie się napalił na ten wyjazd, a później jeszcze doszło to, żeby zorganizować tę akcję.

Kilometry wyjeżdżone na siodełku robią swoje. Tutaj jest największe przygotowanie. Musieliśmy się też przygotować sprzętowo. Wszystkie rzeczy niezbędne do podróży – zapasowe opony, dętki.

Start w poniedziałek 2 października o godz. 10.00 spod Hospicjum na ul. Kopernika.

Już pierwszego dnia cykliści pokonać chcą ponad 120 km.

Kręcenie to jest przyjemność. 2. Października startujemy spod Hospicjum na ulicy Kopernika.

Radio Jura: Jaki ten dystans?

Pierwszy dzień myślimy odskoczyć jakieś 120 kilometrów. Dzień jest krótki. Dużo nie ujedziemy. A następny dzień? Chcemy zatrzymać się w Złotoryi. To już jest dość blisko granicy z Niemcami.

Radio Jura: W sumie pokonacie?

Do Rotterdamu coś około 1500 kilometrów. Potem promem płyniemy do Kingston i stamtąd do Liverpoolu. To jest jakieś 250 kilometrów.

Kolega zakończy swoją przygodę z jazdą w Liverpoolu, ja postanowiłem jechać dalej do Dublina, po 100 kilometrów do miejscowości Carlo, gdzie będę kończył tę wyprawę.

To kilka tysięcy kilometrów do pokonania na dwóch kółkach, ale przede wszystkim to wyprawa charytatywna

– usłyszeliśmy od rozmówców. Jej celem jest nie tylko podnoszenie świadomości na temat działalności Hospicjum, ale także zbiórka funduszy, które wspomogą codzienną troskę o pacjenta:

Radio Jura: W jaki sposób ten rajd pomaga?

Założyliśmy profil na Facebooku Śmigamy, pomagamy, gdzie są wszystkie informacje, łącznie ze zbiórką pieniążków. Tam możemy dowiedzieć się w jaki sposób wpłacić pieniądze i mamy tam też informacje na temat przede wszystkim działalności hospicjum. Chcemy też się skupić na tym, żeby uświadamiać ludzi, jak to hospicjum funkcjonuje, jak jest ważne dla nas wszystkich. Widzimy trud, jaki wkładają ludzie w hospicjum, pomagając innym chorym.

Akcję pt. „Rowerem do Irlandii” będzie można śledzić poprzez profil ŚmigamyPomagamy. Trasa prowadzi przez Polskę, Niemcy, Holandię na Wyspy Brytyjskie. Z pomysłodawcami i realizatorami tego wydarzenia Damianem Augustyńczykiem i Radosławem Kamińskim rozmawiał Mariusz Osyra.

Profil zrzutki Damiana: https://zrzutka.pl/8xx4fj

Profil wyprawy Śmigamy Pomagamy: https://www.facebook.com/profile.php?id=61551023489674

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj