Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Cena za ciepło znów w górę? Fortum przygotowuje się do zmian cennika

Facebook Twitter

Fortum planuje kolejną podwyżkę ceny za ciepło w Częstochowie. Wniosek czeka na decyzję Urzędu Regulacji Energetyki. Nowa taryfa miałaby obowiązywać od 1 stycznia 2023 r.. O ile miałaby zostać podniesiona? Póki co nie wiadomo. 

sezon grzewczy
fot.pixabay.com

Należąca do przedsiębiorstwa Fortum – Elektrociepłownia Częstochowa, zaopatruje w ciepło ponad połowę mieszkańców miasta, a także miejskie instytucje i obiekty. Niecałe 4 miesiące temu przedsiębiorstwo wprowadziło u siebie podwyżki cen. Teraz złożyło kolejny wniosek w tej sprawie. Nie ujawnia jednak szczegółów na temat nowych taryf.

Poza podwyżkami, Fortum zadbało też o liczne inwestycje. Do końca września do miejskiej sieci przyłączone zostały kolejne budynki przy ulicach Poleskiej, Okulickiego, Jasnogórskiej, Małopolskiej, Limanowskiego i Piłsudskiego. Łączna długość nowo wybudowanych przyłączy od początku roku do końca września wyniosła 2,5 km. Zmodernizowano także sieć ciepłowniczą w rejonie ulic Niepodległości, Waszyngtona, Kopernika, Goszczyńskiego i Legionów.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024