Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Remont DK 46: Wodociągi przebudowały ponad 6 kilometrów sieci

Facebook Twitter

Z remontu miejskiego odcinka Drogi Krajowej nr 46 w ciągu ulic: Głównej oraz Przejazdowej, mogą cieszyć się nie tylko kierowcy, ale również mieszkańcy tej części miasta. Z trwających kilkanaście miesięcy prac skorzystało również Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe przebudowując w trakcie robót remontowych prawie 6,5 kilometra sieci wodociągowej.

Wodociągi skorzystały z remontu DK 46

Remont konieczny był z powodu dużej awaryjności starej instalacji i szkód, jakie powodowały na posesjach:

Paweł Gruszczyński: Gdy Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie zaplanował przebudowę ciągu DK 46 w granicach miasta, przedsiębiorstwo było bardzo zainteresowane wspólną realizacją zadania z wielu powodów, do których należało między innymi koszty ekonomiczne z uwagi na fakt, iż w tym przypadku przedsiębiorstwo nie musiałoby odtwarzać nawierzchni drogowej, jak również ze względu na potencjalną dodatkową uciążliwość dla okolicznych mieszkańców. Łączna długość wybudowanych nowych sieci wodociągowych wyniosła na tym odcinku blisko sześć i pół kilometra, z czego wymieniono również dodatkowo przyłącza do posesji w ilości 200 sztuk.

Była to duża finansowa inwestycja, której koszt wyniósł kilka milionów złotych.

Paweł Gruszczyński: Na etapie projektowania poza dostosowaniem zakresu przebudowy sieci wodociągowej do planu przebudowy drogi podjęto decyzję o zwiększeniu średnicy nowej magistrali wodociągowej. Pozwoliło to na poprawę parametrów hydraulicznych sieci wodociągowej, jak również zapewnienie bezpieczeństwa w zakresie odpowiedniej jakości i ilości wody dostarczanej okolicznym mieszkańcom. Całkowity koszt inwestycji ze strony wodociągów częstochowskich wyniósł 9,5 miliona złotych. Inwestycje w zakresie odtwarzania i modernizacji sieci wodociągowej mają na celu zapewnienie świadczenia wysokiej jakości usług mieszkańcom.

Mówił Paweł Gruszczyński, rzecznik Wodociągów Częstochowskich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj