Dzielnica Północ z zimnymi kaloryferami i bez ciepłej wody
Awarię magistrali ciepłowniczej potwierdza rzecznik Fortum Jacek Ławrecki. Utrudnień możemy spodziewać się nawet do godziny 23:00.
REKLAMA
Awarię magistrali ciepłowniczej potwierdza rzecznik Fortum Jacek Ławrecki. Utrudnień możemy spodziewać się nawet do godziny 23:00.
Pierwszy etap modernizacji częstochowskiej elektrociepłowni został zakończony, poinformowało Fortum, które od miesięcy zapowiada całkowite odejście od spalania węgla.
W sobotę (06.09.) niecodzienna okazja aby spojrzeć na Częstochowę z wysoka i z innej perspektywy - czyli z dachu Elektrociepłowni przy ul. Rejtana.
Był pierwszy punkt informacyjny i dyżury eksperckie, które mają rozwiać wątpliwości częstochowian.
Sporo w Częstochowie negatywnych opinii w odbiorze zapowiedzi elektrociepłowni, która odchodzi stopniowo od węgla. Fortum zapowiedziało u nas całkowitą dekarbonizację i przejście na biomasę, która posłuży do produkcji ciepła. Stąd potrzeba wyjaśnień, spotkań i rozmów, uważa kierownictwo. Częstochowianie mogą zadawać pytania i powinni usłyszeć wyjaśnienia.
Częstochowska elektrociepłownia podsumowała miniony sezon grzewczy. Fortum dostarczyło mieszkańcom Częstochowy 1,5 mln GJ ciepła, dodatkowo inwestycje i remonty pochłonęły w tym sezonie kwotę ponad 31 mln złotych.
Fortum w Częstochowie zaprasza w sobotę 7 września na wycieczkę po elektrociepłowni. Mogą z niej skorzystać dorośli oraz dzieci od 6 roku życia z opiekunem. Trzeba się zapisać poprzez formularz na stronie.
Rusza sezon grzewczy w Częstochowie, i choć w ciągu dnia temperatura powietrza nadal utrzymuje się w okolicach 17 stopni Celsjusza, to noce i poranki są już chłodne. Mamy dobre informacje dla mieszkańców budynków zarządzanych przez ZGM TBS
Fortum planuje kolejną podwyżkę ceny za ciepło w Częstochowie. Wniosek czeka na decyzję Urzędu Regulacji Energetyki. Nowa taryfa miałaby obowiązywać od 1 stycznia 2023 r.. O ile miałaby zostać podniesiona? Póki co nie wiadomo.
Elektrociepłownia w Częstochowie podsumowała wydajność w minionym roku, ale i zdradza plany na bieżący rok, głównie inwestycyjne. W 2021 r. Fortum w mieście chce rozwijać sieć ciepłowniczą, za prawie 6 mln zł. Spore środki zarezerwowano też na modernizację istniejących węzłów cieplnych oraz na rozbudowę i nowe podłączenia.
Przerwę w dostawach ciepłej wody i zimne kaloryfery spowodowała wtorkowa (09.01.) awaria przy al. Armii Krajowej. Oprócz mieszkańców budynków przy tej ulicy, podobne niedogodności dotknęły lokatorów kilkunastu bloków przy ulicach: Broniewskiego, Czartoryskiego, Kniaziewicza, Księżycowej, Worcella, Zajączka i Zbierskiego.
Dostawca ciepła do naszych mieszkań chce korzystnie wpływać też na jakość powietrza. Są plany uruchomienia nowych urządzeń i zamknięcia starych instalacji. To główny ambitny plan spółki. Za nami już modernizacja kotłowni przy ulicy Pankiewicza ale kluczowe inwestycje warte nawet 50 milionów złotych wystartują w przyszłym roku.