Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W mieście nowa taryfa dla ciepła. Czekamy na rachunki z wyższymi stawkami

Facebook Twitter

Fortum od 1 sierpnia wprowadziło już w życie nową, zmienioną taryfę dla systemu dostarczania ciepła funkcjonującego w naszym mieście. Oznacza to, że w Częstochowie za ogrzewanie też zapłacimy więcej.

fot.pixabay.com

Warto wiedzieć, że firma dostarcza nawet 87 % ciepła sieciowego na terenie Częstochowy. Taryfa po zmianie już obowiązuje, tyle, że przed sezonem grzewczym odbiorcy, a w dużej mierze na terenie miasta to spółdzielnie mieszkaniowe, dopiero poinformują swoich lokatorów o korekcie cennika.

Większość z nas otrzyma wyższe rachunki

Tak jak to dzieje się od wakacji w innych dużych miastach. Fortum zmieniło cennik dla kilku grup taryf, co przekłada się na odbiorców, również na firmy usługowe, produkcyjne czy handel. Zmiana cen i stawek opłat średnio wynosi 8,67%, poinformował rzecznik firmy. Urząd Regulacji Energetyki planuje zamrozić podwyżki taryfowych cen ciepła do ok. 42%, by ceny nie rosły bardziej. Miejskie systemy ciepłownicze, które docierają do wielu częstochowskich blokowisk przypomnijmy dostarczają nie tylko ciepło do kaloryferów, ale i w wielu przypadkach ciepłą wodę do mieszkań. Zatem i te rachunki będą wyższe.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj