Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kaloryfery już ogrzewają nasze mieszkania

Facebook Twitter

Niskie temperatury za oknem, chłód w mieszkaniach i problemy z zakupem węgla powodują, że nasi słuchacze dopytują o tegoroczny sezon grzewczy. Przedstawiciele wspólnot i większości spółdzielni mieszkaniowych już napełniają systemy ciepłownicze i kaloryfery w mieszkaniach.

To od ich indywidualnych decyzji zależy, kiedy do lokatorów popłynie ciepło sieciowe, wyjaśnia jego dostawca w Częstochowie.

Jacek Ławrecki: Fortum jest gotowe do sezonu zimowego.  Mówię o sezonie zimowym, ponieważ właściwie od wielu lat nie ma sezonu grzewczego – jako takiego. Jesteśmy wstanie dostarczać ciepło zawsze wtedy, kiedy klient sobie tego życzy. Klienci zazwyczaj korzystają z automatyki pogodowej,  a wszystkie nasze węzły wyposażone są w urządzenia, które zapewniają automatykę pogodową. Funkcjonuje to w ten sposób, że klient ustala przy jakiej temperaturze życzy sobie rozpoczęcia dostaw ciepła i przy jakiej temperaturze te dostawy zostały wstrzymane.

– jak informuje nas rzecznik Fortum Jacek Ławrecki, automatyczne ustawienia urządzeń grzewczych, pozwalają aby ciepło w kaloryferach pojawiło się gdy temperatura spada do określonego pułapu zarówno w dzień jak i w nocy. Od poniedziałku (19.09.) ciepło dostarczane jest już do mieszkań np. w dzielnicy Północ, czy na Parkitce:

Jacek Ławrecki: Wszystko dzieje się automatycznie, wszystko dzieje się w zależności od warunków pogodowych. Nie ma potrzeby wysyłania pracowników, którzy przekręcą zawór, wszystko dzieje się szybko. Naszymi klientami są wspólnoty, spółdzielnie oraz firmy i to właśnie osoby zarządzające tymi podmiotami decydują przy jakiej temperaturze zostanie włączone ciepło.

– dodaje rzecznik Fortum Jacek Ławrecki. Jeżeli grzejniki w waszych mieszkaniach nadal pozostają zimne, najlepiej zapytać o to zarządcę budynku, czy administrację spółdzielni mieszkaniowej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj