Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budowa stadionu Rakowa nadal pod znakiem zapytania

Facebook Twitter

Po przeprowadzonym przetargu przez miasto okazało się, że koszty modernizacji Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie są znacznie wyższe niż zakładano. Włodarze Rakowa w ekspresowym tempie przedstawili nowy projekt stadionu przy Limanowskiego, który byłyby do zrealizowania za 37 mln i spełniał wymogi PZPN-u:

Wyjaśnia Wojciech Cygan – prezes Rakowa:

Miasto zadeklarowało, że przeznaczy na stadion 16 mln złotych jeśli zostaną uruchomione środki z Ministerstwa Sportu, natomiast resort zapowiedział, iż klub może liczyć na dofinansowanie modernizacji w wysokości 10 mln, a po kolejne 10 może ubiegać się w kolejnych latach po złożeniu odpowiednich wniosków. W tej sytuacji magistrat broni się tym, że są to „wirtualne środki”, bo wniosek złożono, a do Częstochowy nie wpłynęły pieniądze, dlatego nie ma jeszcze wbitej przysłowiowej łopaty:

– przypomnijmy, że Raków to nie jedyny klub z Ekstraklasy, który pracuje nad nowym obiektem piłkarskim. Kilka miesięcy temu rozpoczęła się modernizacja stadionu Pogoni Szczecin, który ma kosztować ponad… 180 mln zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj