Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa: miliony na rozbudowę stadionu

Facebook Twitter

Ponad 35 milionów złotych przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na rozbudowę stadionu miejskiego, na którym gra Raków Częstochowa.

Raków Częstochowa
fot.rakow.com

Raków Częstochowa: 35 milionów na rozbudowę stadionu

Kwota dofinansowania, jaką dostał Raków Częstochowa, pochodzi z „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, który ma przyczynić się do modernizacji obiektu przy ul. Limanowskiego. Na razie symboliczny czek trafił do przewodniczącego Rady Nadzorczej Rakowa, Wojciecha Cygana. Ministerstwo odpowiedziało pozytywnie na wniosek częstochowskiego magistratu o dofinansowanie, które zapowiadał w Częstochowie premier. Tym samym coraz bliższa realizacji jest modernizacja z rozbudową trybuny krytej do ponad 4 tys. miejsc, rozbudowa trybuny D z uwzględnieniem sektora gości i budowa dodatkowego boiska treningowego. Celem jest spełnienie wymogów dla rozgrywania meczów na poziomie europejskim w Częstochowie.

Pamiętam, gdy parę lat temu rozmawialiśmy o przebudowie stadionu w Częstochowie, żebyśmy nie musieli grać w Bełchatowie, czy w Bielsku-Białej. Powstał ten obiekt, na którym w tej chwili stoimy. Przed nami kolejny etap. Chcielibyśmy, żeby nie tylko rozgrywki krajowe odbywały się w Częstochowie. Mecze europejskich pucharów gramy obecnie w gościnnym Sosnowcu, ale jest to miasto oddalone od Częstochowy o kilkadziesiąt kilometrów. To powoduje utrudnienia dla kibiców w dojeździe, czy dla nas w organizacji takich imprez. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy mogli wrócić do Częstochowy i mieli możliwość ofiarować mieszkańcom tę rozrywkę na najwyższym poziomie

– podkreśla Wojciech Cygan, przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa Częstochowa.

Kolejne kroki przybliżające do startu inwestycji uwzględniają decyzje formalne, w tym zapewnienie przez magistrat wkładu własnego oraz wybranie wykonawcy w ramach przetargu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj