Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Park Lisiniec: powstaje sieć nowych ścieżek, nie tylko dla pieszych

Facebook Twitter

Sieć nowych ścieżek dla pieszych pojawiła się na terenie uczęszczanego parku wypoczynkowego. W Parku Lisiniec trwa bowiem drugi etap jego rewitalizacji, obejmujące też stworzenie nowej infrastruktury dla rowerzystów czy użytkowników hulajnóg.

Park Lisiniec
fot.fb/Krzysztof Matyjaszczyk

Park Lisiniec. Trwa rewitalizacja tego miejsca

Efekt finalny prac poznamy na wiosnę, na razie ścieżki są wciąż w budowie:

Michał Konieczny: Powstają już ścieżki dwojakiego rodzaju, ścieżki do jazdy na rolkach, rowerach, hulajnogach i ścieżki do biegania. Ścieżki w dwóch rodzajach nawierzchni, te pierwsze asfaltowe, bitumiczne, te drugie szutrowe. Jest tych ścieżek, alejek prawie trzy kilometry, więc całkiem. Północna część parku, czyli między zbiornikiem a ulicami bocznymi od ul. Wyszyńskiego, tak naprawdę ożyje, bo była tam taka, można powiedzieć dzicz, że prawie się tam wejść nie dało.

Park Lisiniec. fot.fb/Krzysztof Matyjaszczyk

Z nowej infrastruktury skorzystają chętnie wybierający te tereny biegacze, cykliści i piesi. Nowe ścieżki oczywiście zostały wyznaczone po śladzie obecnych przedeptów i chodników, więc tworzone są tam, gdzie szczególnie były potrzebne, deklaruje miasto:

Michał Konieczny: Chcieliśmy ten park też oddać ludziom, którzy są aktywni poprzez ruch czy to spacerowy, biegowy czy poprzez jazdę i chcą z tego parku korzystać. Wszystkie te ścieżki będą też miały oświetlenie, już wszystko jest rozprowadzane, lada moment wykonawca postawi brakujące jeszcze do tej pory słupy. Jak tylko będzie możliwość taka i pogoda, położymy brakujące nawierzchnie bitumiczne i przymierzamy się wczesną wiosną do odbioru tej inwestycji, do oddania jej mieszkańcom.

Wyjaśnia Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj