Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bieg Pamięci Bitwy Pod Mokrą. V edycja tego sportowego wydarzenia już 3 września

Facebook Twitter

3 września V edycja sportowego wydarzenia, które upamiętnia historyczną datę. Bieg Pamięci Bitwy Pod Mokrą, poleca Michał Zarębski i biegowa ekipa z Częstochowy.

Kadr z I edycji biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą z 2019 roku.

Bieg Pamięci Bitwy Pod Mokrą. Kolejna edycja 3 września

To już w ten weekend, będziemy mogli sprawdzić się na szybkiej trasie liczącej 10 km:

Michał Zarębski: Możliwość upamiętnienia tej historycznej daty, żeby się spotkać w gronie kilkuset osób na sportowo, aktywnie spędzić ten czas w biegu na 10 kilometrów. 10 kilometrów biegowo,  natomiast z racji tego, że oczywiście z nami jako z organizatorami wiele osób też nordicuje i mam często te pytania dlaczego nie ma tam nordica? Spieszę z informacją, z wyjaśnieniem, że nie ma tam nordic walking, bo jest to trasa asfaltowa, a jak nordic walking to nie asfalt, bo chcemy robić coś z jakością to róbmy z jakością. Natomiast od wielu już edycji cześć naszej też ekipy bierze kijki i po prostu przechodzi sobie rekreacyjnie po asfalcie 10 kilometrów, tak żeby być z nami, żeby aktywnie spędzić ten dzień.

Płaska i równa trasa Biegu Pamięci przyciąga uczestników z różnych części kraju

– przyznaje organizator Michał Zarębski. Ważne, że oprócz czasu liczy się sam udział, dlatego te 10 km można potraktować również bardziej rekreacyjnie:

Michał Zarębski: Trasa, którą mamy od pierwszej edycji. Nie zamierzamy nic zmieniać, bo jest to trasa bardzo płaska i szybka jednocześnie, a biegacze lubią szybkie trasy. To jest trasa sprzyjająca rekordom. Dwie pętle po pięć kilometrów, głównie asfalt, troszkę też szutru, sprzyjająca życiówkom trasa. Też oczywiście biegi dla dzieci, bo zawsze jestem zwolennikiem tego, żeby aktywizować naszych najmłodszych i pokazywać im, że warto się w życiu ruszać. Są z nami i ci naprawdę szybcy. Dwa lata temu rekord Ukraińca. Rok temu Polak pobił ten rekord, ale to był bardzo szybki bieg. Natomiast też mamy osoby, które sobie bardzo wolno biegną z tyłu. Nie ma z tym żadnego problemu. Mamy długi limit czasowy.

Zasadniczy start to dystans 10 km, będą też krótsze biegi dla dzieci. Pomysłodawcy liczą na udział całych rodzin, spodziewani są ponadto biegacze z okolic, ale i dalszych regionów kraju:

Michał Zarębski: Biegi przyciągają. Mamy przyjezdnych uczestników, bo sporo osób przyjeżdża ze Śląska i oczywiście tak bardziej na południe od Częstochowy, też sporo osób z okolic. Nie każdy pamięta o tej Bitwie pod Mokrą słynnej, co tam się działo. Fajnie, że razem z Wójtem Gminy Miedźno, panem Piotrem Derejczykiem przypominamy wszystkim, bo warto pamiętać. W każdej naszej imprezie zależy nam na tym, żeby promować aktywność ruchową w jak najszerszej grupie społecznej

– zachęcał Michał Zarębski. Mokra w gminie Miedźno zaprasza w niedzielę 3 września od godz. 10.00. Imprezie patronuje Radio Jura.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj