Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bieg Godzinny, czyli 10 km we własnym tempie już 3 października. Trenuj z nami – zachęca MOSiR

Facebook Twitter

"Bieg Godzinny" to obok biegów plenerowych czy Częstochowskiej Złotej Mili, cykliczne sportowe wydarzenie jakie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poleca lekkoatletom.

fot. czestochowa.pl

Trasę biegu można pokonać jak zawsze w dowolnym tempie

– mówi Marcin Mazik.

Bieg Godzinny to propozycja alternatywna. Spotykają się bardzo dobrzy znajomi i środowisko, które rekreacyjnie chce się spotkać i godzinę sobie potruchtać dla siebie, dla zdrowia. Jeżeli ktoś chce zrobić sobie trening przed jakimś biegiem, który jest przed nim, to też będzie mógł się tutaj sprawdzić i zrobić tempówki czy sprawdzić się na 10 km.

Bieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania jest 10 km, ale jak mówią organizatorzy, wynik jest ważny tylko dla indywidualnego uczestnika. Rywalizacja schodzi w przypadku tego biegu na drugi plan. Zapisy już ruszyły:

Zapisy prowadzimy. Szczegóły są na naszej stronie www.mosir.pl. Zapisy prowadzi też strona zmierzymyczas.pl. Będzie pomiar czasu – to też fajna rzecz, bo nie często na takich biegach rekreacyjnych można spotkać się z profesjonalnym pomiarem czasu. Tutaj to wszystko będzie dostępne. Jeżeli ktoś w ostatnim momencie się zdecyduje, to jak zawsze będzie można się zapisać tuż przed samym biegiem. Pogoda od wielu lat była super właśnie w tym terminie, więc mamy nadzieję, że i tym razem tak będzie.

Bieg godzinny odbędzie się w niedzielę 3 października na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Udział jest bezpłatny. Zachęcał do udziału Marcin Mazik z częstochowskiego MOSiR-u. Start zaplanowano o godz. 16.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022