Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpłatne warsztaty z programowania. Międzynarodowy projekt także w Częstochowie

Facebook Twitter

W sobotę (11.09.) rozpoczyna się międzynarodowy projekt w jego aktualnej edycji związany z nauką programowania dla najmłodszych. "Koduj z Gigantami" to cykl bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów, które rozwijają umiejętności informatyczne i wyobraźnię.

fot. Pixabay

Nie zabraknie ich też w Częstochowie.

Wystartowała rejestracja na 9. edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży – „Starcie Gigantów”, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier. Akcja edukacyjna odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji, w terminie od 11 do 26 września. Dla uczestników przygotowano ponad 10 tys. miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w ponad 90 miastach. Uczestnicy warsztatów będą mogli zawierać przyjaźnie i chwalić się osiągnięciami, i wspólnie grać w swoje własne gry.

Jak mówi Dawid Leśnikiewicz, w ramach warsztatów odbędzie się również rywalizacja na projektowanie z zakresu programowania, będą też czekać nagrody. Ta edycja ma też nową propozycję dla uzdolnionych młodych matematyków:

Postanowiliśmy poszerzyć naszą akcję o dodatkowe zajęcia z matematyki. „Matematyczni Giganci” to tematyczne warsztaty dla 8-klasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie dla nas przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki. Aby zarejestrować się na warsztaty, zapraszamy na stronę www.kodujzgigantami.pl

– dodaje Dawid Leśnikiewicz. Warsztaty w Częstochowie odbędą się przy al. Jana Pawła II 126/130, w sobotę 25 września. Partnerem społecznym „Koduj z Gigantami” jest ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj