Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Projekt Family Spot dla dużych rodzin, czyli seria spotkań, warsztatów, zajęć

Facebook Twitter

Projekt Family Spot cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród częstochowskich rodzin. To była seria spotkań, warsztatów dla rodziców i dzieci.

Projekt Family Spot

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus podsumował projekt Family Spot, prowadzony pilotażowo w Częstochowie. Jesteśmy jedynym miastem w województwie śląskim, w jakim ta inicjatywa została zrealizowana.

Katarzyna Kaczmarzyk: Spotykaliśmy się średnio cztery razy w miesiącu, za nami 30 wydarzeń. To były bezpłatne spotkania dla uczestników, dla rodzin, małych, dużych, dla wszystkich mieszkańców Częstochowy. W tym czasie świetnie się integrowaliśmy, bawiliśmy, fantastyczny cykl szkoleń, warsztatów dla rodziców z pozytywnej dyscypliny. Cieszący się zainteresowaniem warsztat „dzieci w sieci”. Dzisiaj każdy się boryka z tym problemem, to były rekordy frekwencji na tych warsztatach, w  czasie których odbywały się animacje dla dzieciaków.

Mówi Katarzyna Kaczmarzyk, przewodnicząca częstochowskiego Koła Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Projekt objął 30 otwartych wydarzeń warsztatowo-integracyjno-szkoleniowych, w których wzięło udział ok. tysiąca osób. Byli to zarówno rodzice jak i dzieci. – To był czas wytężonej pracy – mówi Magda Pietrasiak, doradca życia rodzinnego.

Magda Pietrasiak: To jest pół roku wytężonej pracy, ale też myślę dużo odkryć, dużo bardzo ciekawych warsztatów, dużo spotkań integracyjnych, myślę też dużo nowych znajomości, więc ogromna radość, że ten projekt miał miejsce w Częstochowie. Były takie wyjazdy  w wakacje, gdzie bardzo dużo rodzin wyjechało i to był taka przestrzeń rzeczywiście, gdzie mogliśmy pobyć razem, to był czas i na zabawę i dla rodziców na porozmawianie, na wzajemne nawiązywanie relacji. A ja osobiście uważam, że te relacje trzeba zacieśniać, żeby te rodziny też wiedziały o sobie.

Wydarzenia integracyjne i warsztaty pozwalały podnosić kompetencje rodzicielskie, mówi Magda Pietrasiak, doradca życia rodzinnego. Projekt Family Spot trwał w Częstochowie przez 7 miesięcy. – To były dobre zajęcia – mówi nam jedna z matek – Beata Dorobisz, uczestniczka częstochowskiego Family Spot:

Beata Dorobisz: Mogę uczestniczyć  w tych warsztatach razem z dzieckiem, zawsze jest opieka dla mojego dzieciaczka, a ja swobodnie, bez problemu mogę z zajęć korzystać. Te warsztaty też dużo mi dały, bo oczywiście nie zawsze mamy czas, czy możliwości finansowe, by korzystać z różnych form doskonalenia się. Tutaj było to możliwe. Bardzo podobały mi się też nasze spotkania, które odbywały się w soboty, bo tam rzeczywiście było dużo integracji, dużo dobrego dobioru. Byliśmy razem, mogliśmy się wymieniać doświadczeniami.

Wiosną przekonamy się czy znajdą się finanse na kontynuację projektu w naszym mieście.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj