Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa: Zlikwidowano dwa punkty z nielegalnymi automatami do gier

Facebook Twitter

Zlikwidowano dwa punkty z nielegalnymi automatami do gier Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach przeprowadzili akcję, w trakcie której ujawnili dwa punkty z nielegalnym hazardem w Częstochowie. Obydwa lokale, w których prowadzono przestępczy proceder, znajdowały się w kamienicy. Jeden z nich działał pod szyldem „Piekarni”. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na fakt, że szyby obu lokali […]

Zlikwidowano dwa punkty z nielegalnymi automatami do gier
Fot. slaskie.kas.gov.pl

Zlikwidowano dwa punkty z nielegalnymi automatami do gier

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach przeprowadzili akcję, w trakcie której ujawnili dwa punkty z nielegalnym hazardem w Częstochowie. Obydwa lokale, w których prowadzono przestępczy proceder, znajdowały się w kamienicy. Jeden z nich działał pod szyldem „Piekarni”. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na fakt, że szyby obu lokali były dodatkowo oklejone czarną folią, a na elewacji znajdowały się kamery monitoringu skierowane na drzwi wejściowe do pomieszczeń.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do trzech lat. Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu – wyjaśniła Anna Hanke-Hetmaniok, starszy specjalista Referatu Komunikacji (IWK1) Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

W trakcie przeprowadzonej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli osiem automatów używanych do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych, a także ponad 6 tys. zł w gotówce. Środki pieniężne najprawdopodobniej miały być przeznaczone na ewentualne wygrane.

Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach prowadzi postępowanie w tej sprawie. Trzy osoby usłyszały już zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

/PAP

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024