Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpieczny pieszy i apel policji: kierowcy, zwalniajcie przy pasach

Facebook Twitter

Bezpieczny pieszy - w ramach policyjnej akcji ujawniono 45 wykroczeń. Najczęstszy grzech kierowców? Nie zwalniają przed przejściami dla pieszych...

Wybory samorządowe 2024, pilotowali auto z rodzącą kobietą Policja szuka świadków zdarzenia Policja szuka pomocy mieszkańców Zaginiona kobieta z Kłomnic

Kierowcy nie zwalniają przy przejściach. Tak wynika z ostatniej akcji kłobuckiej drogówki, w działaniach „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi  ujawnili aż 45 wykroczeń. Najczęstszy grzech kierowców? Przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Jeden z kierowców w miejscowości Janiki w rejonie przejścia dla pieszych, poruszał się z prędkością 108 km/h. To był teren zabudowany, dlatego 33-latek stracił prawo jazdy i dostał 1500 zł mandatu.

Policja przypomina o tym, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • zmniejszyć prędkość tak, aby móc ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.
  • WIDOCZNY=BEZPIECZNY

19 października policjant z kłobuckiej drogówki wraz dzielnicowym oraz Przedstawicielem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Miedźno, przeprowadzili akcję w myśl zasady, że „WIDOCZNY=BEZPIECZNY”. W trakcie działań napotkanym pieszym rozdawano kamizelki i opaski odblaskowe oraz lampki ufundowane właśnie przez tą komisję.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj