Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Autosan próbuje przywrócić do użytku częstochowskie autobusy hybrydowe

Facebook Twitter

Jeden egzemplarz jest już blisko finału wprowadzania usprawnień. Modyfikacje polegają m.in. na zmianie napędu z superkondensatora na... akumulator.

Prototyp miał być gotowy na początku roku, ale Autosan potrzebuje więcej czasu – usłyszeliśmy w częstochowskim MPK:

Z informacji uzyskanych z firmy Autosan wynika, że prace związane z ingerencją w mechanizm autobusów hybrydowych oraz modyfikacje techniczne, które mają umożliwić powszechną, bezpieczną i bardziej komfortową dla pasażerów eksploatacje wciąż trwają i postępują. W przypadku tego typu przedsięwzięć, trudno jest określić dokładnie czas, kiedy prace zostaną zakończone i będzie można przystąpić do testów. Nic się jednak w zamierzeniach współpracy MPK w Częstochowie i Autosanu  nie zmieniło. W jej efekcie, hybrydy mają być uruchomione, sprawne i bezpieczne.

A kiedy rozpoczną się testy przerobionych pojazdów?

Można przypuszczać, że specjaliści z sanockiej firmy, do końca pierwszego kwartału 2020 roku, zgłoszą gotowość do testów pierwszego egzemplarza autobusu, który został poddany modyfikacjom. Po nim przyjdzie czas na kolejne. Testy – wtedy kiedy się rozpoczną – najpierw zostaną przeprowadzone na Podkarpaciu, dopiero później w Częstochowie na terenie zajezdni i kolejno na ulicach. Odbędzie się to zarówno z obciążeniami jak i bez obciążeń oraz – co oczywiste – bez pasażerów. Od tego jakie będą wyniki testów, zależeć będą kolejne kroki kompleksowego uruchomienia hybryd i założeń z tym związanych.

– o szczegółach mówił Maciej Hasik – rzecznik MZDiT i MPK w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj