Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Najczęstsze problemy z manicure’em hybrydowym – jak im zapobiec? Nasze wskazówki! [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Rozpoczęłaś przygodę z hybrydami i czujesz, że trochę się w tym wszystkim gubisz? Nic się nie bój! Z pomocą naszych wskazówek będzie Ci łatwiej. Wkrótce wykonasz nie tylko trwały, ale też po prostu piękny manicure.

mat. nadesłany

Nie lubimy piec zakalców i krzywo parkować aut. Jednak wiemy, że każda umiejętność powtarzana wiele razy doprowadza nas do perfekcji. Nie inaczej jest w przypadku robienia paznokci hybrydowych. Na początku popełnisz kilka błędów i wykonasz stylizację, której daleko będzie od profesjonalnych perełek. Jednak z czasem będzie coraz lepiej, a świat zdobień, wzorów i kolorów stanie przed Tobą otworem. Co jest najważniejsze w tej przygodzie?

Kolejność, jakość, uważność – hybrydy dla początkujących

Zacznijmy od sprawy pozornie banalnej, czyli aplikacji produktów w odpowiedniej kolejności. W procesie uczenia się najlepiej skorzystać ze ściągawki w postaci tutorialu. Dzięki temu będziesz mogła krok po kroku odtwarzać czynności profesjonalnej instruktorki. W przypadku każdego rodzaju manicure’u ważne jest staranne przygotowanie płytki. Usunięcie skórek, wygładzenie nierówności, spiłowanie paznokci i wypolerowanie ich, a następnie usunięcie warstwy sebum za pomocą odtłuszczacza lub cleanera z funkcją odtłuszczania.

Teraz możesz rozpocząć aplikację. Postaw na produkty dobrej jakości, o wyrazistej pigmentacji, które łatwo nałożyć. Wypróbuj np. lakiery hybrydowe z dobrym składem, jakie oferuje sklep Cosmetics Zone. W wersji standardowej rozpocznij od bazy, następnie pomaluj paznokcie jedną lub dwiema warstwami koloru i wykończ za pomocą top coatu. Jeśli to klasyczny wariant, przetrzyj paznokcie clanerem, a w przypadku topu no wipe, nie musisz robić już nic więcej. Pamiętaj, że chodzi nie tylko o równo pomalowanie paznokci, ale też nakładanie cienkich warstw. Dlaczego?

Dobrej jakości produkty i akcesoria sprawią, że Twój manicure hybrydowy będzie trwały i piękny

Nie lubimy piec zakalców i krzywo parkować aut. Jednak wiemy, że każda umiejętność powtarzana wiele razy doprowadza nas do perfekcji. Nie inaczej jest w przypadku robienia paznokci hybrydowych. Na początku popełnisz kilka błędów i wykonasz stylizację, której daleko będzie od profesjonalnych perełek. Jednak z czasem będzie coraz lepiej, a świat zdobień, wzorów i kolorów stanie przed Tobą otworem. Co jest najważniejsze w tej przygodzie?

Nie zapomnij o bezpieczeństwie – hipoalergicznie i świadomie

Oszczędna aplikacja hybryd zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Dzieje się tak, ponieważ sprawcą wielu uczuleń jest pozostawienie na paznokciach niewystarczająco naświetlonej hybrydy. Jeśli nałożyłaś ją w nadmiarze i spłynęła na skórki, mogą one zostać podrażnione. Kiedy na dodatek wycięłaś je zbyt mocno i np. skaleczyłaś się, ryzyko jest jeszcze większe.

Dodatkowym pro tipem, który podniesie poziom bezpiecznego aplikowania hybrydy, jest wybranie hipoalergicznych produktów. Czytaj składy i unikaj najbardziej drażniących substancji takich jak formaldehyd, toulen, ftalan dibutylu. Pamiętaj również o używaniu sterylnych pilników i narzędzi do wycinania skórek.

Dzięki produktom hipoalergicznym będziesz mieć pewność, że Twój manicure jest bezpieczny

Zwróć uwagą na detale – wykończenie i dobry sprzęt

W odpowiednim utwardzeniu hybrydy pomoże Ci dobrej jakości lampa. Lampy o technologii UV zostały już prawie zupełnie wyparte przez urządzenia z żarówkami LED. Są one przede wszystkim szybsze i sprawniejsze. Jaka moc będzie odpowiednia do użytku domowego? Zacznij od lampy, która ma ok. 48 W. Zawsze kieruj się instrukcjami producentów lakierów, gdyż każdy z nich może sugerować nieco inny czas utwardzania poszczególnych produktów. Inaczej trzeba potraktować bazę przedłużającą, a inaczej klasyczny top coat. Lakiery o mocnej pigmentacji, np. czernie i biele należy naświetlać odrobinę dłużej.

Nie zapomnij o drobnostkach. Czy słyszałaś o takim miejscu, jak wolny brzeg paznokcia? To sam koniec płytki, który wystaje poza opuszek palca. Należy go dokładnie pomalować, także od góry. Jeśli tego nie zrobisz, pod Twoją hybrydę mogą się dostać np. woda i powietrze. W efekcie zacznie się ona wybrzuszać, falować i przedwcześnie Dobrej jakości produkty i akcesoria sprawią, że Twój manicure hybrydowy będzie trwały i piękny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024