Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbiórka ubrań dla bezdomnych w Częstochowie. Potrzebne ciepłe buty, kurtki

Facebook Twitter

Zbiórka ubrań dla bezdomnych trwa tylko do 15 grudnia. Ubrania, które nam już się nie przydadzą można przynosić do Konduktorowni.

Zbiórka ubrań dla bezdomnych

Masz w domu niepotrzebne ubrania i buty? Przynieś je dla potrzebujących i ubogich. Można to zrobić jeszcze do piątku (15.12.) odwiedzając Konduktorownię przy ul. Piłsudskiego, gdzie swoją zbiórkę zimowej odzieży prowadzą Fundacja Chrześcijańska Adullam oraz ZGM.

Zbiórka ubrań dla bezdomnych – wspólna inicjatywa Fundacji i ZGM

Elżbieta Ferenc: Patrzymy osobom z kryzysu bezdomności prosto w oczy i widzimy, że przechodzą naprawdę w złym stanie obuwia, przychodzą w niekompletnej odzieży. Jeśli tylko mamy na stanie takową odzież, dzielimy się. Te osoby wychodzą lepiej ubrane. Pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od nóg. Jeżeli będzie tam ciepła skarpeta, będzie tam obuwie, do tego jeszcze na grzbiet zarzucona ciepła kurtka, szalik, czapka to mamy już gwarancję, że przy dobrym żywieniu, taka osoba zimę przetrwa nie chorując.

czestochowa.pl

Przekonuje Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” w Częstochowie. Wszystkie gromadzone ubrania trafią do osób w potrzebie lub w kryzysie bezdomności. To pierwsza tego rodzaju inicjatywa partnerstwa „Stare Miasto – Nowe Życie”. Pomagamy – mówi prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS – Paweł Konieczny:

Paweł Konieczny:  Dobrze zaprojektowana akcja, ze stałym punktem zbiórki w Konduktorowni na ulicy Piłsudskiego przez 5 dni od poniedziałku do piątku będzie czynne, będzie można przewozić ubrania w godzinach od 9 do 16. Z drugiej strony mamy również mobilny punkt uruchomiony. Mieszkańcy naszego miasta dostają po prostu taką informację na ulotce: kiedy gdzie samochód podjedzie. Mobilny punkt jest uruchomiony w godzinach popołudniowych. Jest to o tyle dobre, że przecież wiadomo, że część ludzi nie może przyjść.

Zbiórka ubrań dla bezdomnych – potrzebne kurtki, ciepłe ubrania, szaliki

Pomóc można bardzo łatwo. Bo podczas porządków przedświątecznych, może okazać się, że mamy ubrania których już nie używamy. Dla kogoś mogą okazać się bardzo cenne. Do przyłączenia się do akcji zachęca prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk:

Krzysztof Matyjaszczyk: Otwieramy nasze szafki, szafy i dowiadujemy się, że są tam rzeczy, których pewnie już więcej nie założymy, a są dobre i szkoda, żeby się marnowały. Dlatego zachęcam wszystkie mieszkanki, mieszkańców naszego miasta, aby podzielić się tymi rzeczami, aby przynieść je do Konduktorowni, przy ulicy Piłsudskiego. Za sprawą współpracy ZGM i Fundacji Chrześcijańskiej Adullam pomaganie jeszcze nigdy nie było takie proste. Wystarczy skontaktować się, przynieść te rzeczy, które nam zbywają, a na pewno przydadzą się w tym okresie zimowym dla tych, którzy są potrzebujący.

Odzież i obuwie można dostarczyć do ,,Konduktorowni” przy ul. Piłsudskiego 34/36 do 15 grudnia, między 9.00 a 16.00. Jak mówią inicjatorzy zbiórki brakuje szczególnie ciepłych ubrań i butów dla mężczyzn. Pamiętajmy, rzeczy powinny być czyste i w dobrym stanie.

czestochowa.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj