Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aplikacja My Talent w Częstochowie pomoże uczniom w wyborze ścieżki zawodowej

Facebook Twitter

Aplikacja My Talent w Częstochowie - to nowoczesne rozwiązanie dla uczniów szkół średnich, którym sztuczna inteligencja pomaga ocenić silne strony.

Aplikacja My Talent w Częstochowie

Aplikacja My Talent w Częstochowie, w miejscowych szkołach. Miasto podpisało list intencyjny w sprawie udostępnienia unikalnego w skali kraju narzędzia opartego o sztuczną inteligencję. Ma ono służyć uczniom w wyborze ścieżki zawodowej. Podpowie jakie są mocne strony ucznia i jak powinien kontynuować swoją naukę. O aplikacji mówi nam   Tomasz Jamroziński, kierownik biura prasowego w Urzędzie Miasta Częstochowy.

Tomasz Jamroziński: W urzędzie miasta odbyło się też certyfikowane szkolenie dla dyrektorów szkół średnich i dla koordynatorów aplikacji w szkołach. Program pomocy w określeniu predyspozycji i indywidualnego profilu potrzeb ucznia klasy maturalnej za pomocą IA, by poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji pomóc młodzieży w personalizacji ich kariery zawodowej. Tak się składa, że czasem młodzi ludzie nie za bardzo wiedzą co i gdzie chcieliby studiować, wiedzą, że na pewno, ale nie znają tego kierunku, można im w tym pomóc, w podejmowaniu świadomej decyzji.

Aplikacja My Talent w Częstochowie: wykorzystuje sztuczną inteligencję

Aplikacja pomoże w określeniu predyspozycji i potrzeb ucznia, mówił prezentując nowoczesne narzędzie Maciej Orzechowski:

Maciej Orzechowski: Co otrzyma docelowo wasz uczeń, jakie wartości są w tej aplikacji? Ten silnik, który napędza aplikację My Talent –  to test psychometryczny, który bada potrzeby człowieka i opisuje kim on jest i jak jest postrzegany. Tym razem ocenia to sztuczna inteligencja, nie psycholog, nie psychiatra, tylko jest to zimne narzędzie, ale bardzo skuteczne. Aplikacja jest dostępna na telefon.

Dodatkowo szkolenie prowadziła psycholog. Na początek z aplikacją zapoznali się dyrektorzy szkół oraz koordynatorzy, którzy narzędzie przedstawią swoim uczniom w Częstochowie.

Tomasz Jamroziński: Przy okazji też zachęcając do wyboru częstochowskich uczelni. Młodzi ludzie dzięki tej formule My Talent, czyli tej aplikacji, dowiadują się jak najwięcej o sobie. Wcześniej testowaliśmy tą aplikację jeżdżąc po szkołach, zbierając ankiety od uczniów i teraz przychodzi pora, żeby wdrożyć te nowoczesną technologię w szkołach. Najpierw zaczynamy od dyrektorów, koordynatorów, tak żeby w każdej placówce uczniowie mogli bezpłatnie mogli skorzystać z tego programu i wykorzystać ten model sztucznej inteligencji, która staje się wirtualnym ekspertem.

Wkrótce z nowoczesnej pomocy w wyborze szkoły i ścieżki zawodowej skorzystają nasi maturzyści. Rozwiązanie wprowadzane jest przez miasto w ramach programu „Teraz Lepsza Praca”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj