Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

10 lat Radia Jura. Urodzinowe popołudnie na antenie Radia Jura

Facebook Twitter

Radio Jura w Częstochowie gra już od 10 lat. To naprawdę kawał czasu! Dziś, czyli w poniedziałek 11 stycznia z tej okazji przygotowaliśmy specjalny program na naszej antenie. Tym razem w rolach głównych usłyszeć mogliście między 12 a 17 Kasię Ficę i Mariusza Ryszkę.

Program rozpoczęliśmy takimi oto, pięknymi życzeniami od Małgosi Marciniak:

Ileż teatralnych premier zapowiadaliśmy w ciągu ostatnich 10 lat, ile spektakli, ile konkursów w których rozdawaliśmy wam bilety na przedstawienia? Czekamy z niecierpliwością na ponowne otwarcie teatrów.

Wspominamy!

Pamiętamy doskonale nasze pierwsze wakacje, kiedy z mikrofonem przemierzyliśmy najciekawsze miejsca Jury Krakowsko- Częstochowskiej odwiedzając Bobolice, czy Podzamcze k/Ogrodzieńca. Pamiętamy też jak 8. urodziny świętowaliśmy z Wami, na pokładzie radiowego kampera, którym przemierzyliśmy dziesiątki kilometrów odwiedzając każdą dzielnicę Częstochowy. Każdego roku w tradycyjny Tłusty Czwartek, zapraszamy Was na pyszne pączki, było też „Pogotowie choinkowe”,  kiedy to piękne bożonarodzeniowe drzewka przywoziliśmy Wam do domów. Dziś w programie popołudniowym wspominaliśmy te wydarzenia z naszej historii.

Dziękujemy za wszystkie życzenia – nawet z Warszawy!!!

Wszystko zaczęło się 10 stycznia 2011 roku. Od tej pory nieprzerwanie i codziennie przekazujemy najważniejsze wiadomości z miasta i regionu, były i takie informacje kiedy sami byliśmy mocno wzruszeni. Tak było podczas bicia rekordu Guinessa w częstochowskim „Ekonomiku”. Uczniowie i nauczyciele ułożyli domino z 5 tysięcy książek.

– chwilę po sukcesie, po pobiciu rekordu mówił nam dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Maciej Trzmiel. To było w marcu w 2014 roku. Dziś przypominamy najważniejsze, najciekawsze, te najmilsze wydarzenia z ostatnich 10 lat.

Byliśmy z wami przy wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Częstochowie, tak też było na początku 2013 roku, pamiętacie kiedy nowe elfy Kolei Śląskich wyjechały na tory? Pytaliśmy Was wtedy o wrażenia:

Klimatyzacja i elektroniczny system informacji pasażerskiej… to było wtedy niezłe „WOW”.

Wspominamy, ale najważniejsze zawsze dla nas są spotkania ze słuchaczami, m.in. takie jak te każdego roku w Tłusty Czwartek kiedy częstujemy Was pysznymi, słodkimi, pączkami, czy to na Kwadratach, czy to dowożąc pod wskazane adresy:

– tak było przed rokiem w Przedszkolu nr 7 przy ul Mireckiego. Bardzo lubimy te spotkania z przedszkolakami i bardzo nam też miło jak otrzymujemy życzenia:

Wyzwanie ciekawe… tych wyzwań w ostatnich 10 latach było sporo. Pamiętacie modę na ice bucket challenge? To polegało na wylaniu na siebie wiadra lodowatej wody. Tego podjęli się Paweł Stępniewski i Mariusz Osyra, którzy wdrapali się na dach radiowego samochodu. Przy okazji nie tylko nominowaliśmy kolejne osoby, ale i zadedykowaliśmy nasz radiowy splash:

– to było w 2014 roku w wakacje, a to wyzwanie dedykowaliśmy fundacji Oczami Brata.

Przez 10 lat byliśmy tam gdzie są nasi słuchacze i ci najmłodsi również, którym uwielbiamy kibicować! Tak było też w 2012 roku na zbiorniku przy ulicy Zamiejskiej w dzielnicy Kawodrza – zawody wędkarskie z okazji dnia dziecka dla najmłodszych zorganizowało wówczas koło wędkarskie HUTMAR. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W Radiu JURA codziennie informujemy o najważniejszych wydarzeniach w Częstochowie oraz w regionie, mamy dla was wiadomości z Waszego podwórka oraz najlepszą muzykę. Są też emocje sportowe rzecz jasna… taką perełkę znaleźliśmy w naszym radiowym archiwum, a to był rok 2013, kibice Włókniarza na pewno pamiętają:

54:36. Włókniarz w fantastycznym stylu pokonał wtedy na SGP Arenie przy Olsztyńskiej lidera Unibax Toruń. To był lipiec 2013 rok. Mamy poniedziałek 11 stycznia 2021 roku i mamy też kolejne życzenia:

W ciągu 10 lat, przygotowaliśmy dla was 28 600 serwisów informacyjnych

Samych informacji było około 100 tysięcy. W naszej radiowej pracy przez 10 lat uzbierało się sporo ciekawych, śmiesznych wypowiedzi. Zarówno naszych redakcyjnych jak i rozmówców i gości. Co udało nam się znaleźć w archiwach?

I na koniec jeszcze popołudniowe życzenia:

Za wszystkie życzenia, serdecznie dziękujemy!

Dzięki Wam i dla Was gramy od 10 lat!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj