Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gwiazdy, muzyka, sport, rekreacja, czyli Senioralia w Częstochowie

Facebook Twitter

15 i 16 listopada wracają Senioralia. Występ Krystyny Giżowskiej oraz koncert z udziałem aktora Jacka Borkowskiego to główne atrakcje tegorocznego święta seniorów. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zapraszają do Hali Sportowej Częstochowa.

Seniorala w Częstochowie
fot..czestochowa.pl

Seniorala w Częstochowie

Paweł Musiał: Trzymamy się scenariusza tego, który już funkcjonował w latach poprzednich. Czyli Senioralia trwają dwa dni na hali sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4. W pierwszym dniu 15 listopada jest część sportowa i między innymi przekazanie kluczy Radzie Seniorów przez władze miasta, uroczyste nadanie, zajęcia sportowe, to będzie zumba, pilates, będziemy mogli się spodziewać wielu stoisk tematycznych, które będą w hali sportowej Częstochowa.

O atrakcjach mówi Paweł Musiał, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Seniorala w Częstochowie, fot..czestochowa.pl

Częstochowskie Senioralia to dni pełne atrakcji sportowych, artystycznych i muzycznych. Mają też integrować i aktywizować osoby starsze:

Jarosław Marszałek: Pan Jacek Borkowski to aktor znany z wielu seriali, ale ma bardzo ciekawy projekt. Projekt muzyczny pod tytułem ”Tych lat nie odda nikt”, gdzie aktorzy artyści wykonują utwory z tamtej epoki. Utwory Ireny Santor, Anny Jantar, Haliny Kunickiej, Ireny Jarockiej, Zbigniewa Wodeckiego. Przeboje, które znają wszyscy, wszyscy będą śpiewać. Nasi seniorzy mają mnóstwo energii, na koniec będzie zabawa taneczna, która zawsze cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

Seniorala w Częstochowie, fot..czestochowa.pl

Dodaje zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek. Środa (15.11.) zapowiada się bardziej sportowo, a czwartek (16.11.) muzycznie i artystycznie. Coroczna impreza – łącząca propozycje kulturalne z rekreacyjnymi – jest elementem miejskiego programu „Częstochowa wspiera Seniorów”. Będzie też łatwiej dojechać do HSC, dla seniorów transport zapewni specjalna linia autobusowa nr 90:

Paweł Musiał: Miasto otworzyło specjalną linię numer 90. Wiadomo, dla osoby po 70. roku życia bilety są bezpłatne. Jeżeli chodzi o częstotliwość kursowania, to wynosi ona około 10 – 15 minut. Myślę, że jest to chyba najlepsza forma dla seniorów i tutaj serdecznie zapraszam, aby z tej komunikacji miejskiej skorzystać.

Krzysztof Matyjaszczyk: Bardzo serdecznie zapraszamy 15 i 16 listopada, czyli środę i czwartek do Hali sportowej Częstochowa. Tam oprócz dwóch koncertów również wręczenie nagród Częstochowski Aktywny Senior.

Mówili Paweł Musiał, dyrektor MDK-u oraz prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Seniorala w Częstochowie. Rozkład jazdy

fot..czestochowa.pl

fot..czestochowa.pl

Seniorala w Częstochowie- plakat

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj