Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zmiany związane z odbiorem odpadów remontowo-budowlanych w Częstochowie

Facebook Twitter

Zmieniają się zasady związane z odbiorem odpadów remontowo-budowlanych w Częstochowie. Jak tłumaczy Łukasz Kot, naczelnik Centrum Usług Komunalnych, działania te mają uszczelnić system i przynieść miastu oszczędności.

Fot. Pixabay

Zmiany związane z odbiorem odpadów remontowo-budowlanych

Informuje Łukasz Kot z częstochowskiego CUK-u:

Łukasz Kot: Mieszkańcy odpady remontowo-budowlane będą mogli oddawać w ilości 3 metry na 3 lata. To tak naprawdę jest bardzo dużo, bo mówimy ciągle o odpadzie komunalnym, czyli odpadzie, który wytworzy sam mieszkaniec. Czyli jeżeli wykonuje nam usługę firma, to zgodnie z tym co mówią przepisy, niestety nie jest to odpad, który może wejść w system. Dlatego uważam, że ten ruch, żeby wydłużyć ten okres odbioru gabarytów, jeżeli ktoś sam remontuje, był dobrym ruchem i myślę, że też przyczyni, że będziemy mogli ten system jeszcze bardziej uszczelnić, czyli na przykład deweloperów, którzy próbowali sobie budować bloki na koszt systemu wykluczymy z tego procederu.

Kolejna zmiana dotyczy nieruchomości wielolokalowych oraz tzw. małych wiat:

Łukasz Kot: Jest nowe pojęcie jak mała wiata, czyli to jest taka wiata, która jest wiatą wielokalową, ale jednocześnie nie jest to blok, czyli mówimy jakiejś małej kamienicy i nie będziemy tam jeździć trzy razy, tylko raz w tygodniu po to, żeby zaoszczędzić paliwo. I też będziemy obserwować to, bo jeżeli będą przysypy, to oczywiście będziemy musieli częściej jeździć. Tu chodziło o to, żeby ten system był bardziej elastyczny, żeby też nasz wykonawca niepotrzebnie nie jeździł, bo pewnie po jakimś czasie przyjedzie do nas po waloryzację stawki, bo paliwo jest coraz droższe. Więc szykujemy się też do tego, żeby powiedzieć słuchaj, ale masz inne możliwości, to postaraj się oszczędzić paliwo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj