Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejskie fontanny działają od miesiąca, ale nie wszystkie. Niektóre wręcz straszą

Facebook Twitter

Miejskie fontanny zostały uruchomione od maja, ale nadal nie wszystkie działają. Niektóre nie są użytkowane od lat, co oznacza że straszą i mieszkańców i przyjezdnych. Tak jest np. na placu Rady Europy przed dworcem PKP.

Fontanna przed dworcem kolejowym zostanie rozebrana
Fontanna przed dworcem kolejowym zostanie rozebrana

Miejskie fontanny działają od miesiąca, ale nie wszystkie…

Ruina fontanny znajduje się w samym centrum miasta w oku osób, które wysiadają z pociągu w Częstochowie.

Łukasz Kot: Dworzec idzie do przebudowy i też jeszcze nie znamy tego całego zakresu, ani też nie wiemy kiedy PKP zacznie tą przebudowę. Nie ukrywam, że ta fontanna jest w takim stanie, że nadaje się do odbudowy, nawet nie do remontu. Natomiast na wszelkie decyzje musimy czekać na spółkę Skarbu Państwa, na PKP, na to kiedy oni zaczną swoje inwestycje, bo nie chcielibyśmy wykonywać czegoś, co potem będzie musiało być przestawione, albo ulegnie zniszczeniu przebudowy dworca. Więc raczej staramy się to robić tak, że czekamy na dworzec i zaraz będzie można iść te terminy dworca, to będziemy mogli zacząć planować nasze działania.

Fontanna na placu Rady Europy nie jest remontowana w związku z pracami planowanymi na dworcu głównym, ale kolejna ruina, której nie udało się zagospodarować znajduje się na Promenadzie Czesława Niemena. Napraw wymaga także ta znajdująca się w sąsiedztwie Filharmonii:

Łukasz Kot: Gdybyśmy mieli jakieś oszczędności przetargowe, to chcielibyśmy ją troszkę podrasować, bo tam nie działa kilka świateł. Też zauważyliśmy, że stała się ona chyba jakimś ulubionym miejscem spotkań i skoków po niej, co troszkę zniszczyło jej tą górną płaszczyznę. Więc co będziemy chcieć odnowić. Natomiast musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy aż będziemy znać ceny rynkowe i ewentualnie oszczędności, bo gdybyśmy mieli jakieś oszczędności, które możemy przeznaczyć na tę fontannę, to chcielibyśmy zrobić lekki facelifting, czyli odnowić lampę i tą powierzchnię, którą ktoś zniszczył.

Jaki jest stan częstochowskich fontann pytaliśmy Łukasza Kota z Centrum Usług Komunalnych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023