Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zespół Szpitali Miejskich w Częstochowie ma dyrektora

Facebook Twitter

Funkcję przejmie dr Wojciech Konieczny, który aktualnie jest pełniącym obowiązki, czeka więc go tylko formalny angaż. Pokieruje trzema placówkami. Mowa o szpitalach: przy ul. Bony, przy Mirowskiej na Zawodziu i przy ul. Mickiewicza w dzielnicy Trzech Wieszczów.

Prezydent miasta zatwierdził wyniki konkursu na dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego. Do konkursu zgłosiło się 2 kandydatów.

– informował Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie.

Wojciech Konieczny jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej, Wydziału Lekarskiego w Zabrzu. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania i marketingu (specjalność – zarządzanie w ochronie zdrowia). Jako lekarz uzyskał II stopień specjalizacji z neurologii w Klinice Neurologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

Od 1997 roku pracuje w Miejskim Szpitalu Zespolonym. Był kierownikiem Pracowni Badań Przepływu Mózgowego na oddziale neurologii. Od września 2010 roku pełnił obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa, a od stycznia br. – po rezygnacji Dariusza Kopczyńskiego – jest p.o. dyrektora MSZ.

Interesuje się turystyką, historią i sportem. W 2001 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Lekarzy w koszykówce.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023