Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbiórka krwi w imię Niepodległej. Krwiobusy na Placu Biegańskiego dostępne do godziny 14:00

Facebook Twitter

Oddaj w środę (09.11.) krew w akcji Częstochowa dla Niepodległej. Jak zwykle do tego patriotycznego zrywu na okoliczność Święta Niepodległości, zachęca Częstochowski Legion czyli Honorowy Klub Krwiodawców.

Oddawajmy krew! W czasie wakacji jest ona szczególnie potrzebna!

Spotykamy się od rana na Placu Biegańskiego:

Piotr Gajda: Częstochowa dla Niepodległej. Będziemy organizować kolejny dwa dni przed świętem Niepodległości. W ten sposób chcemy też zachęcić  te osoby, które jeszcze nigdy nie zdecydował się na to, aby oddać krew, aby w ten sposób uratować komuś zdrowie czy życie. Myślę, że to jest dobry termin aby zacząć swoją przygodę z krwiodawstwem. Między godziną 9:00 a 14:00 zapraszamy na Plac Biegańskiego, oczywiście trzeba być zdrowym, trzeba przyjść po śniadaniu a nie na czczo. Zapraszamy do krwiobusa, lekarze przeprowadzą odpowiedni wywiad, który ewentualnie zakwalifikuje nas do oddania krwi.

9 listopada tym samym można podzielić się cząstką siebie, zachęca Piotr Gajda. A jeśli z różnych powodów nie możecie oddać krwi, warto pomóc przy organizacji akcji krwiodawstwa w roli wolontariuszy. Taka pomoc jest zawsze potrzebna:

Piotr Gajda: Zapraszamy też te osoby, które akurat tego dnia nie mogą oddać krwi, ale chciałby wesprzeć nas pracą społeczną, ponieważ w tej chwil takich osób poszukujemy. Przeprowadzamy swojego rodzaju rekrutację, a można nauczyć się u nas bardzo dużo rzeczy. Zachęcamy do pomocy przy organizacji akcji krwiodawstwa. Zachęcamy aby weprzeć tą ideę, ponieważ cały czas jest problem, że krwiodawców ubywa. Ta tendencja jest cały czas zniżkowa, a krwi cały czas potrzeba byle samo, jeżeli nie więcej. Jest to dalej lek, którego nie da się wyprodukować i nie ma żadnego substytutu.

Informował o środowej akcji w centrum Częstochowy – Piotr Gajda z Legionu Honorowych Dawców Krwi Częstochowa. Początek o godz. 9.00. Zbiórka krwi potrwa do 14.00.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024