Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbiórka krwi na promenadzie już w sobotę

Facebook Twitter

Częstochowski Legion, czyli klub honorowych dawców krwi organizuje kolejną zbiórkę. Tym razem krew będzie można oddać na Promenadzie Czesława Niemena, w ramach akcji "krwawe wakacje z legionem".

Krwiodawców zapraszamy w sobotę (14.08.), w godzinach od 10 do 15.

Wakacje to okres, kiedy na drogach mamy dużo wypadków z powodu tego, że dużo ludzi jest w stresie na urlopach. Inna rzecz jest taka, że krwiodawcy odpoczywają, też jeżdżą na urlopy i ci krwiodawcy regularnie oddają mniej krwi. Zapotrzebowanie w szpitalach jest duże, ponieważ wypadków jest więcej, na trasach turystycznych itp. 

Zaproszenie kierowane jest nie tylko do honorowych dawców ale również do osób, które zdecydują się na oddanie krwi pierwszy raz.

Już w najbliższą sobotę 14 sierpnia między godziną 10 a 15 będzie stał krwiobus na Promenadzie Czesława Niemena, w okolicach amfiteatru. Serdecznie zapraszamy w to miejsce. Tam będzie nasze stanowisko i będziemy mieć przygotowane dla krwiodawców w tym czasie bardzo fajne gadżety. Jeżeli ktoś się zastanawia nad oddaniem krwi, to jest to bardzo dobry moment, żeby się na to zdecydować pierwszy raz. Zapraszam również regularnych krwiodawców, żeby uzupełnić banki krwi. Osoby, które w tym dniu oddadzą krew w oddziale terenowym na ul. Kopernika 38 również dostaną zaświadczenie, dzięki któremu będą mogły do godz. 15:00 odebrać gadżety z akcji krwiodawstwa na Promenadzie Czesława Niemena.

O czym pamiętać przed oddaniem krwi?

Trzeba pamiętać o tym, żeby być zdrowym. Dzień przed oddaniem odstawić wszelkiego rodzaju używki, najlepiej w dniu oddawania nie palić papierosów. W dniu oddania zjeść lekki posiłek, nie tłusty, ale musi być zjedzony, żeby krwiodawca miał energię, żeby tę krew oddać, żeby po oddaniu krwi nie czuć się zbytnio osłabionym. Pamiętajmy, że to nie jest krew oddawana do badań, więc nie trzeba być na czczo

– zapraszał Piotr Gajda z Legionu Częstochowa

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj