Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zastanówmy się nad rozplanowaniem miejsc parkingowych, zachęcają radni

Facebook Twitter

Radni zaproponowali na początku roku zmniejszenie terenu postojów taksówek na rzecz większej liczby miejsc parkingowych.

Parking Taxi
fot. Pixabay

Te postoje, z powodu zmian na rynku przewozu osób, w wielu miejscach w Częstochowie świecą pustkami

– argumentował Artur Gawroński.

Artur Gawroński: Przejeżdżając przez Częstochowę tam, gdzie są miejsca zarezerwowane dla taxi, albo one są niewykorzystane w pełni, albo całkowicie puste. Dlatego zauważamy ten problem i uważamy, że czas najwyższy, żeby dokonać tutaj korekty i zmian. Propozycja Trzeciej Alei jest taką propozycją, gdzie zauważyliśmy, że tam akurat ten postój całkowicie nie funkcjonuje, bo tam przejeżdżając wielokrotnie przy tym postoju, taksówek nie ma. Ale mówimy o Kościuszki, które jest dość sporym miejscem, mówimy o Wilsona, a także o innych miejscach.

Na razie została uwzględniona interpelacja dotycząca zmniejszenia postoju taksówek przy ul. Wilsona na rzecz miejsc parkingowych. Radni dostrzegają także niewystarczającą liczbę miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, a także ich złe rozmieszczenie.

Kopert brakuje w uczęszczanych punktach, szczególnie w III Alei

– dodaje radny Gawroński.

Artur Gawroński: Idea miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych jest taka, żeby to miejsce było jak najbliżej miejsca, do którego niepełnosprawny chce dotrzeć. Dlatego tutaj zwracam uwagę, żeby te miejsca postojowe powstawały w takich ciągach co ileś metrów, żeby osoba niepełnosprawna mogła dotrzeć. Mamy w tamtym rejonie przychodnię. Mamy różne miejsca, które są użyteczności publicznej, do których osoba niepełnosprawna,  jeśli chodzi o kopertę, ma utrudniony dostęp, bo musi do tego miejsca z dalszej odległości dojść, dotrzeć, dojechać.

Miejsc parkingowych brakuje nie tylko w centrum Częstochowy. Zatłoczone pozostają osiedlowe parkingi, a liczba pojazdów stale się zwiększa, stąd pomysł, aby nieprzydatne miejsca postojowe wykorzystać inaczej:

Michał Lewandowski: Zwrócono mi też uwagę na inne okolice, inne odcinki. Tutaj mam na myśli ulicę Kordeckiego przy Świętej Barbary, jest tam postój taksówek, ulicę Krakowską 29 przy Liceum Mickiewicza. Parkowanie taksówek na ulicy Kościuszki czy przy szpitalu na Mirowskiej albo skwer Sokoły wspomnę i w tych miejscach też z tego co widzę, obłożenie pojazdami jest bardzo małe, a miejsc parkingowych mogłoby tam naprawdę znacznie przybyć

– ocenia częstochowski radny Michał Lewandowski.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024