Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zarząd Dróg zakończył fazę testów dynamicznej informacji pasażerskiej

Facebook Twitter

Dzięki komunikatom z tablic LED-owych, możecie teraz lepiej zaplanować podróż komunikacją miejską po Częstochowie.

Mówi Piotr Grzybowski – dyrektor Zarządu Dróg:

Zakończyliśmy prace nad systemem informacji pasażerskiej. W związku z aktualną sytuacją, postanowiliśmy na szybsze wdrożenie tego systemu. To ważne, aby pasażerowi mogli zaplanować swoją podróż, ale również aby mieli informację za ile przyjedzie dany autobus.

Tablice rozlokowane są w 47 punktach w naszym mieście. Docelowa ma być ich 50, 3 kolejne na centrach przesiadkowych:

To jest też ważne w kontekście zmian, które dokonywane są obecnie w rozkładach jazdy. Codziennie nakładane są na nas kolejne obostrzenia nakładane przez ministerstwo lub rząd. Reagujemy na to dostosowując rozkład jazdy. Niedawno, musieliśmy przejść na rozkład wakacyjny, nie wiadomo czy nie czekają nas kolejne zmiany. Myślę, że większy komfort zapewnimy pasażerom poprzez uruchomienie tego systemu dynamicznej informacji.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców Wierzchowiska i Gminy Mykanów, korzystających z komunikacji miejskiej. Nadal nie została wydłużona trasa, co było zapowiadane od lutego:

Niestety służby prawne wojewody dopatrzyły się nieprawidłowości w uchwale Rady Gminy Mykanów, więc realizacja umowy pomiędzy nami, a Mykanowem o przedłużeniu linii 13, na chwilę obecną jest nie możliwa. Czekamy, aż Rada Gminy Mykanów tą uchwałę poprawi i prześle do wojewody.

Dyrektor MZDiT nie jest w stanie określić, kiedy można spodziewać się pozytywnej decyzji w tej sprawie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021