Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabójstwo matki i córki. Ostatni świadek przesłuchany ws. Krzysztofa R

Facebook Twitter

Sąd Okręgowy w Częstochowie przesłuchał w poniedziałek (29.01) być może ostatniego już świadka i na 11 marca wyznaczył kolejny termin rozprawy w dobiegającym końca procesie Krzysztofa R. To mężczyzna oskarżony o podwójne zabójstwo 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii.

Zabójstwo matki i córki Pilotaż Krajowego Rejestru Mediatorów Piroman z powiatu lublinieckiego Zabójstwo matki i córki w Gruszewni Katastrofa samolotu w Rębielicach

Zabójstwo matki i córki

Do zbrodni doszło w lutym 2022 r. Mieszkające w Częstochowie Aleksandra i jej córka Oliwia zostały uduszone, przewiezione do lasu i zakopane. Ich ciała znaleziono po kilkunastu dniach.

Na ławie oskarżonych zasiada znajomy ofiar, który podczas śledztwa nie przyznał się do winy. Proces toczy się też z wyłączeniem jawności, ale świadkowie złożyli wyjaśnienia i wszystko wskazuje na to, że sprawa zmierza powoli do finału. Choć to jeszcze niedefinitywny koniec rozprawy. Jak powiedział rzecznik sądu Dominik Bogacz – są jeszcze inne czynności do wykonania, pojawiły się też nowe wnioski dowodowe stron, które muszą być rozpoznane. Kontynuacja procesu zatem 11 marca.

Przypomnijmy, rozpoczął się w czerwcu 2023 roku. Warto dodać, że biegli psychiatrzy orzekli o poczytalności mężczyzny, który zgodnie z ich opinią może odpowiadać karnie.

Krzysztof R. nie był w przeszłości karany, teraz grozi mu dożywocie.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj