Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabójstwo Kamilka: śledztwo prokuratury w tej bulwersującej sprawie jeszcze potrwa

Facebook Twitter

Zabójstwa Kamilka, zaledwie 8-letniego dziecka w Częstochowie - to sprawa, która wstrząsnęła całą Polską. Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo w tej sprawie, te ma zostać przedłużone o kolejne trzy miesiące.

Zabójstwo 8-letniego Kamilka

Zabójstwo Kamilka, 8-latka z Częstochowy wstrząsnęło całą Polską. Dziś już wiemy, że śledztwo w tej głośnej sprawie przedłuży się o co najmniej 3 miesiące. Nadal badany jest wątek ewentualnych zaniedbań ze strony urzędów i miejskich służb w Częstochowie.

Śledztwo miało zakończyć się 3 stycznia przyszłego roku, ale wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie zostanie przedłużone do końca marca 2024. W sprawie ciągle jest wiele do ustalenia – przesłuchiwani są nowi świadkowie, pozyskiwane są też opinie biegłych.

Po śmierci chłopca zarzuty wobec jego matki i ojczyma zostały zmienione, a właściwie zaostrzone. Dawid B. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a także trwającego kilka lat znęcania się nad dzieckiem, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Z kolei matka Kamilka ma być sądzona za pomoc w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem. Wiele szczegółów dotyczących zbrodni mogą ustalić jeszcze śledczy w kolejnych tygodniach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024