Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Zabiegani Częstochowa” w czwartek, 8 grudnia na rzecz specjalnych ośrodków wychowawczych w Częstochowie

Facebook Twitter

Stowarzyszenie ludzi aktywnych Zabiegani Częstochowa z mikołajkowym pomysłem. 8 grudnia polecają szczególny bieg połączony z odwiedzinami Specjalnych Ośrodków Wychowawczych w Częstochowie.

Skąd się wziął pomysł na taką inicjatywę?

Magdalena Trzepizur: Jako organizator biegu ulicznego wokół klasztoru jasnogórskiego chcieliśmy podziękować kibicującym nam mieszkańcom Specjalnych Ośrodków Wychowawczych, które zlokalizowane są na trasie biegu. W Mikołaja organizujemy zabiegany trening, przybiegamy do dzieciaków, żeby spędzić z nimi trochę czasu, żeby im pokazać, że to my jesteśmy organizatorem, że biegamy i pamiętamy o nich

– ideę przybliża Magdalena Trzepizur, z Zabieganych Częstochowa. Uczestnicy – biegacze amatorzy, nie tylko spotkają się z wychowankami, ale też obdarują ich prezentami z okazji Mikołaja:

Magdalena Trzepizur: Spotykamy się o godz. 18:00 w III Alei, tak umownie mniej więcej na wysokości startu biegu częstochowskiego i podążamy tą trasą w górę do klasztoru, do pierwszego ośrodka wychowawczego. Tam odwiedzamy dzieciaki, śpiewamy piosenki, a dzieciaki z nami, przygotowują dla nas występy, częstujemy ich słodyczami. Jeśli udaje nam się zgromadzić odpowiednią ilość gadżetów sportowych, koszulek z biegów, w których uczestniczymy, to zostawiamy im to jako prezenty.

Do wspólnego biegania pomysłodawcy zachęcają wszystkich chętnych. Do cyklicznych treningów Zabieganych można dołączyć w każdym momencie. Nieprzerwanie trwa bowiem szlifowanie formy do kolejnego sezonu. Mikołajkowy trening jest inny od wszystkich:

Magdalena Trzepizur: Każdy może dołączyć. Wysoka forma sportowa nie jest wymagana, ponieważ trening nie jest z dużą intensywnością. Przebieramy się w świętych Mikołajów, renifery, tudzież inne postacie, które mogą symbolizować właśnie ten okres mikołajowy. Biegniemy spokojnym, rekreacyjnym tempem do pierwszego domu. Tam spędzamy z dzieciakami trochę czasu. Potem przemieszczamy się na biegowo do kolejnego i kolejnego, a potem wracamy wspólnie trasą biegu częstochowskiego do miejsca startu i spędzamy ze sobą trochę czasu

– zachęca Magdalena Trzepizur, popularyzatorka aktywności biegowej i współogranizatorka Biegu Częstochowskiego.

Wydarzenie „Zabiegane Mikołaje dla Ośrodków Wychowawczych w Częstochowie” znajdziecie na facebookowym profilu Zabiegani Częstochowa.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj