Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabiegani Częstochowa zapraszają na niepodległościowy, wspólny trening

Facebook Twitter

Uczcijmy odzyskanie przez Polskę niepodległości wspólnie i na sportowo, aktywnie - zachęcają członkowie grupy Zabiegani Częstochowa. Zapraszają na wspólny bieg sztafetowy w najbliższą sobotę. Od wschodu słońca do zmierzchu.

Zabiegani Częstochowa
FB MOSiR Częstochowa

Zabiegani Częstochowa, to klub ludzi aktywnych, który każdego roku Święto Niepodległości świętuje oczywiście aktywnie i biegowo. Tym razem będzie podobnie. Niepodległościowy trening nazywa się „Od świtu do zmierzchu”. Może dołączyć każdy, na dowolnie wybrany dystans w rejonie Promenady Czesława Niemena w dzielnicy Północ…

Grzegorz Ząbkiewicz: Biegamy sobie po promenadzie od świtu, czyli od około 6.45 do zmierzchu do 16, ale nie trzeba biegać cały czas. Biegamy po pętli. Podejrzewam, że będzie wyznaczona pętla 3-kilometrowa i po tej pętli biegamy sztafetowo. Czyli można dołączyć do nas w dowolnym czasie, przebiec sobie jedną pętelkę, wrócić do domu, napić się ciepłej herbaty, zresztą ciepła herbata też będzie u nas w strefie zmian, więc każdy biegnie tyle ile może, tyle na ile mu pozwalają siły. I w ten sposób uczcijmy naszą niepodległą Polskę.

Zabiegani Częstochowa zapraszają na wyjątkowy trening

Kto chce uczcić w aktywny sposób święto 11 listopada jest mile widziany, zapowiada Grzegorz Ząbkiewicz z Zabieganych Częstochowa. Trening biegowy jest wyjątkowy, bo organizowany w tym roku z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Od dzieciaków w wózkach aż po naprawdę, powiem szczerze ludzi z dużym doświadczeniem życiowym. Ten bieg to są dwa kółeczka. Myślę o tym około trzech kilometrów, z czego część osób idzie sobie z kijkami, część spaceruje. To nie są zawody, Tu nic nie wygrywamy, wygrywamy. Celebrowanie Dnia Niepodległości razem. (…)

Mile widziani są początkujący biegacze

Zachęcają sami uczestnicy, którzy na biegu pojawiają się każdego roku. Są i nowicjusze, którzy zapraszają do aktywnego spędzania dnia nowe osoby. Mile widziani są też początkujący biegacze-amatorzy…

Grzegorz Ząbkiewicz: Amatorzy mogą spokojnie dołączyć w tym co mają, bo dystans nie jest za duży, więc wydaje im się, że wystarczy po prostu ubrać wygodne obuwie, ubranie adekwatne do pogody i ruszyć w drogę. Każdy może dołączyć do takiego treningu. Nie trzeba całego dystansu przebiec, można go pokonać marszobiegiem, można go nawet pokonać spacerem. Tutaj jest pełna dowolność, więc każdy, kto po prostu chce się włączyć w to fajne wydarzenie, może spróbować swoich sił.

Do uczczenia sportowo Niepodległej zachęcają Grzegorz Ząbkiewicz i częstochowscy Zabiegani, czyli amatorska drużyna biegowa. Start oczywiście 11 listopada o świcie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj