Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Za napaść na ratowników medycznych udzielających pomocy trafią przed sąd

Facebook Twitter

Prokuratura skierowała do sądu akty oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom oskarżonym o naruszenie nietykalności cielesnej ratowników z częstochowskiego pogotowia. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej prokurator Tomasz Ozimek, do napaści doszło w sierpniu tego roku.

Najpierw 11 sierpnia partnerka 42-letniego mężczyzny wezwała pogotowanie z powodu jego urazu nogi. Ranny był jednak pod wpływem alkoholu i odepchnął ratownika po czym zaczął go bić pięściami. Z kolei dwa tygodnie później 26 sierpnia, ratownicy udzielali pomocy w okolicach cmentarza Kule, gdzie pogotowie zostało wezwane do obrażeń u 58-latka. I w tym przypadku nietrzeźwy mężczyzna uderzył ratownika medycznego pięścią w twarz.

Obaj usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ratowników w trakcie pełnienia przez nich czynności służbowych. Tym samym napadli na funkcjonariusza publicznego, za co grożą 3 lata więzienia. Przesłuchani przyznali się do winy i wyrazili skruchę. Chcą też dobrowolne poddać się karze. Sprawami zajmie się Sąd Rejonowy w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023