Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypadkowo-kolizyjny przedłużony weekend. Pogoda nie sprzyjała, ale byli też pijani kierowcy i osoby bez prawa jazdy

Facebook Twitter

Dwa poważne wypadki na naszych drogach i 36 kolizji - to niechlubny wyczyn kierowców podczas przedłużonego weekendu, który za nami.

Jak informuje rzecznik miejskiej komendy, funkcjonariusze drogówki mieli sporo wezwań do zdarzeń drogowych:

Pierwszy wypadek miał miejsce 7 stycznia w Nieradzie. Kierujący Volkswagenem potrącił przechodzącego przez jezdnię 92-letniego mężczyznę, w wyniku odniesionych obrażeń 92-latek zmarł na miejscu. Kolejny wypadek miał miejsce 9 stycznia w Częstochowie przy Alei Jana Pawła II. Nietrzeźwy kierujący Peugeotem, obywatel Ukrainy, na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie i uderzył w bok przejeżdżającego prawidłowo pojazdu marki Kia. W wyniku zdarzenia kierujący Kią z obrażeniami trafił do szpitala

– poinformowała nas podkom. Sabina Chyra-Giereś. W nowym kodeksie po zmianach dotkliwe kary dotykają kierowców, którzy nie mogą wsiadać za kierownicę. Osoby bez prawa jazdy też wpadły w ręce drogówki.

Policjanci z ruchu drogowego ujawnili 2 kierujących, którzy kierowali samochodami bez uprawnień, 5 nietrzeźwych kierujących, zatrzymali również 19 dowodów rejestracyjnych, w tym w większości za zły stan techniczny pojazdu, ujawnili 208 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 124 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości.

Jak już informowaliśmy równie niebezpiecznie było na drogach regionu, gdzie miały miejsce dwa kolejne poważne wypadki. Przede wszystkim zawiniła brawura, nieostrożność, alkohol i śliskie drogi.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj