Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypadek na DW 491 w miejscowości Dębie. Nietrzeźwy kierowca forda uczestnikiem zdarzenia drogowego

Facebook Twitter

Kłobuccy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na DW 491 w miejscowości Dębie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym fordem skręcając w lewo uderzył w osobową mazdę, która go wyprzedzała, w wyniku czego oba pojazdy zjechały na pobocze i uderzyły w drzewo. Kierujący fordem miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Wypadek na DW 491 w miejscowości Dębie
Fot. klobuck.policja.gov.pl

Wypadek na DW 491 w miejscowości Dębie

We wtorek 10 października około godziny 16:00 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej numer 491, na skrzyżowaniu w miejscowości Dębie. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący fordem, 40-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadąc w kierunku Działoszyna, podczas zamiaru skrętu w lewo nie upewnił się czy na przeciwnym pasie ruchu nie znajduje się inny pojazd i uderzył w bok osobowej mazdy, która go wyprzedzała. W wyniku zderzenia oba pojazdy zjechały na pobocze i uderzyły w drzewo.

Fot. klobuck.policja.gov.pl

20-letni kierowca mazdy, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak się okazało kierowca forda był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w jego organizmie były prawie 2 promile alkoholu!

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi między innymi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kilka lat więzienia.

Fot. klobuck.policja.gov.pl

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i odpowiedzialność za kierownicą. Pamiętajmy, że nawet niewielka dawka alkoholu może wpływać na naszą ocenę sytuacji na drodze i stanowić ryzyko dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Stosujmy więc złotą zasadę: piłeś – nie jedź!

Źródło: KPP Kłobuck

SPROSTOWANIE redakcji Radia JURA:

Podkreślamy, że to kierowca forda miał według danych policji prawie 2 promile alkoholu. 20-latek z mazdy był trzeźwy, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Za wprowadzenie w błąd przepraszamy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj