Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypadek śmiertelny policjanta z Zawiercia pod lupą prokuratury

Facebook Twitter

Policjant z komendy w Zawierciu, który kilka dni temu wracając ze służby zginął w wypadku drogowym, prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Sprawę zbada wydział wewnętrzny policji i prokuratura. 

Zabójstwo przy ul. Dąbrowskiego
fot. zawiercie.policja.gov.pl

Wiadomo, że mundurowy miał w organizmie ok. 2 promili – wynika z przeprowadzonych badań. Okoliczności sprawy wyjaśnia prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek powiedział, że myszkowska prokuratura otrzymała informację o wypadku ze skutkiem śmiertelnym, na miejscu wykonano oględziny z udziałem biegłego ds. ruchu drogowego. Już wtedy było wiadomo, że ofiarą wypadku jest policjant z komendy w Zawierciu.

2 lutego została przeprowadzona sekcja zwłok i badania toksykologiczne dotyczące obecności alkoholu. Postępowanie będzie dotyczyło możliwości popełnienia przestępstwa dopuszczenia do ruchu pojazdu prowadzonego przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości.

Celem jest sprawdzenie, czy inne osoby z komendy mogły mieć wiedzę, że funkcjonariusz wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu

– wyjaśnił prok. Ozimek.

Do wypadku doszło 31 stycznia rano w miejscowości Ołudza w powiecie zawierciańskim. Samochód prowadzony przez wracającego z nocnej zmiany policjanta zjechał z drogi, uderzył w drzewo i dachował. Kierowca zginął na miejscu.

Zawierciańscy policjanci żegnają swojego kolegę: ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ. NA ZAWSZE POZOSTANIE W NASZEJ PAMIĘCI!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023