Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kierowca śmieciarki oskarżony o śmiertelne potrącenie kobiety

Facebook Twitter

Najbliższych kilka lat może spędzić w więzieniu 31-letni kierowca, który latem ubiegłego roku śmiertelnie potrącił śmieciarką seniorkę. Ofiara wypadku zginęła na miejscu wskutek rozległych obrażeń. Młody mężczyzna nie przyznał się do przestępstwa, jak zeznał, nie zauważył pieszej na drodze.

śmiertelne potrącenie kobiety Zwłoki mężczyzny w Poczesnej

Śmiertelne potrącenie kobiety

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe, sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Częstochowie – poinformował  rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

4 lipca 2023 roku Marcin N. pracował jako kierowca samochodu ciężarowego z zabudową do zbierania odpadów. Około 9.00 rano po załadunku odpadów włączał się do ruchu na ul. Drzymały w Częstochowie. Wtedy najechał na przechodzącą przez jezdnię 74-letnią kobietę, która poruszała się przy użyciu kuli. Ofiara wypadku zmarła na miejscu. Marcin N. był trzeźwy.

Na podstawie opinii biegłego ds. rekonstrukcji zdarzeń drogowych ustalono, że bezpośrednią przyczyną wypadku było nieprawidłowe obserwowanie drogi przed pojazdem przez kierującego śmieciarką. Ponadto biegły stwierdził, że Marcin N. miał pełną możliwość obserwacji, gdyż pojazd był wyposażony w specjalne lusterka, umożliwiające obserwację przedpola jazdy bezpośrednio przed kabiną. Jednocześnie z opinii wynika, że pokrzywdzona przyczyniła się do wypadku przechodząc przez jezdnię w bardzo bliskiej odległości od śmieciarki

– opisywał prok. Ozimek.

rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Prokurator przedstawił kierowcy zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w wyniku nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przesłuchany w charakterze podejrzanego N. nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i wyjaśnił, że ruszając śmieciarką, nie widział pokrzywdzonej. Mężczyzna nie był w przeszłości karany. Zarzucane mu przestępstwo spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło:/ PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj