Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyjątkowe emocje na żużlowym torze w Częstochowie

Facebook Twitter

Wyjątkowe emocje na żużlowym torze. Do naszego miasta wraca turniej Tauron Speedway Euro Championship i to właśnie w Częstochowie nastąpi jego inauguracja. Imprezę będziemy gościć po kilkuletniej przerwie.

Fot. facebook.com/WlokniarzCzestochowa/

Wyjątkowe emocje na żużlowym torze

Tauron nowym tytularnym sponsorem częstochowskiego Włókniarza, a dla kibiców wyczekiwane sportowe emocje na najwyższym poziomie. Organizatorzy zapewniają ze warto wtedy być na torze przy Olsztyńskiej:

Michał Świącik: Fajny tor. Ja wiem, że jestem częstochowianinem i mógłbym o swoim torze opowiadać, ale wcześniej spotkałem zdanie i opinię Tony’ego Rickardssona czy Tomasza Golloba i to mówi wszystko. Mam taki krótki filmik wideo z dawnych lat, kiedy Tomek mówi dla niego jest najlepszy do ścigania tor na świecie i on się nie zmienił geometrycznie i w ogóle od tamtego czasu, więc na pewno to będzie super ściganie. Będziemy chcieli zaprosić dużo, dużo gości spoza Częstochowy, żeby po prostu mistrzostwa Europy i wszystkie inne imprezy indywidualne naprawdę zyskały rangę większą niż Liga żużlowa

– mówi Michał Świącik, prezes Włókniarza Częstochowa.

17 czerwca w Częstochowie rozpoczną się Mistrzostwa Tauron Speedway Euro Championship

Żużlowcy będą rywalizować ze sobą także w Guestrow, Bydgoszczy oraz w Pardubicach. Zapewniony w nich start ma już Leon Madsen – dwukrotny zwycięzca mistrzostw:

Leon Madsen: To bardzo miło, ze Speedway Euro Championship zostanie zainaugurowany w Częstochowie. Mam nadzieję, że będzie to bardzo udane spotkanie z dużą ilością fanów, którzy przyjdą nas wspierać, a ja rozpocznę tę serię od dobrego występu

– mówił dobrze nam znany zawodnik. Jak wyglądają przygotowania zawodników Włókniarza do SEC i całego sezonu sezonu?

Michał Świącik: Myślę, że bardzo dobrze. Memoriał Marka Czernego i Bronisława Idzikowskiego pokazał, że 3 zawodników na podium to częstochowianie. Kacper Woryna w Bydgoszczy w Kryterium Asów bardzo dobrze pojechał. Jeżeli Kacper Woryna wozi ze sobą punktowo Bartka Zmarzlika, jest czwartym w tej chwili punktowo zawodnikiem Włókniarza, to świadczy o tym, że potencjał drużyny jest bardzo mocny. Więc liczymy oczywiście na dobre wyniki, ale ja zawsze powtarzam to jest sport i różnie może się potoczyć rywalizacja, więc spokojnie czekajmy na to, co będzie. My jako klub, zawodnicy zrobimy wszystko, żeby zdobyć dla Częstochowy jak najlepszy wynik.

– tyle prezes klubu Michał Świącik. Przypomnijmy wyczekiwane Tauron Speedway Euro Championship to cykl zmagań podzielony ma 4 rundy, który odbędzie się na terenie Polski, Czech i Niemiec. Po kilku latach wracają też do Częstochowy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj