Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wielkanocny przedłużony weekend bez tragicznych zdarzeń na drogach Częstochowy

Facebook Twitter

Podczas Wielkanocnego, dłuższego weekendu sporo było interwencji policji, ale święta upłynęły raczej spokojnie na naszych drogach. Udało się tym razem uniknąć tragicznych wypadków.

W świąteczny weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 12 kolizji. Nie odnotowaliśmy żadnego zdarzenia drogowego, w którym byłyby osoby ranne. Policjanci z częstochowskiej drogówki ujawnili 218 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, z czego prawie 150 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 4 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, przez co utraciło swoje uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Jak wylicza rzecznik policji w Częstochowie, podkom. Sabina Chyra-Giereś, najwięcej było piratów drogowych i niestety zdarzały się osoby prowadzące po alkoholu.

Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, ponadto policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podjęli łącznie ponad 650 interwencji w okresie świątecznym, w tym 68 to były interwencje domowe, 59 dotyczyło zakłócenia porządku publicznego, a 20 spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym.

Miniony świąteczny weekend pracowity dla policji, podsumowywała rzecznik miejskiej komendy Sabina Chyra-Giereś.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj