Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chytry plan mieszkańca powiatu częstochowskiego. Najpierw sprzedał swoją ciężarówkę, a później zgłosił, że ją ukradli

Facebook Twitter

Zakończyło się trwającego od listopada śledztwo w sprawie zgłoszonej kradzieży samochodu ciężarowego, której, jak się okazało, nie było. Nad sprawą pracowali policjanci z Koniecpola. Co ostatecznie ustalili?

50-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego w listopadzie ur. złożył zawiadomienie o kradzieży ciężarówki. Wartość strat wycenił na około 50 tys. złotych. Twierdził, że auto zostało skradzione z jego posesji, a kupił je używane, kilka lat wcześniej. Sprzedający przekazał mu wówczas tylko jeden komplet kluczyków, które w toku czynności zabezpieczyli mundurowi.

W trakcie dochodzenia trop zaprowadził policjantów do jednej z częstochowskich firm zajmującej się sprzedażą części samochodowych. I na jej terenie odnaleziono częściowo rozebrany już ciągnik siodłowy. Szybko okazało się, że 50-latek umówił się z właścicielem firmy, że sprzeda mu swoją własność. Zostawił mu drugi komplet kluczyków w stacyjce i powiedział, że odbierze samochód w dogodnej dla niego porze, a dokumenty dostarczy mu w późniejszym terminie.

W marcu 50-letni oszust usłyszał zarzut składania fałszywych zeznań i zawiadomienia o przestępstwie, którego nie popełniono. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024