Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Widowiskowe Święto Latawca nad Rudnikami w niedzielę

Facebook Twitter

W najbliższy weekend Aeroklub Częstochowski przygotował coś dla najmłodszych. W niedzielę (02.09) na terenie lotniska w Rudnikach widowiskowe Święto Latawca.

fot. Pixabay

Co ważne oprócz podziwiania efektownych konkurencji, podczas wydarzenia można zaprezentować też własny, samodzielnie skonstruowany latawiec. Czekają liczne nagrody. Warto sprawdzić jak udała się przygotowana w domu konstrukcja:

Emilia Wróbel: Zrobić próbę generalną. Jeśli pogoda pozwoli, to w tym roku będzie bardzo dużo ludzi. Są przewidziane pamiątkowe dyplomy, upominki oraz jest nagroda główna dla zwycięzcy – będzie to rower jak co roku. Jest o co walczyć, bo rower to samo zdrowie. Nie dość, że przygotowanie wspaniałego latawca kolorowego, to jeszcze można skorzystać na tym i wygrać przepiękną nagrodę.

Emilia Wróbel z Aeroklubu Częstochowskiego mówi, że co roku zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem całych rodzin. Często latawce konstruowane są wraz z rodzicami, którym rywalizacja dostarcza nie mniej emocji niż najmłodszym.

Emilia Wróbel: Przestrzeń nad naszym lotniskiem wypełni się kolorowymi, własnoręcznie wykonanymi latawcami przez dzieci oraz młodzież. Jak co roku Święto Latawca zwiastuje zakończenie sezonu. Rywalizacja będzie przebiegała w 3 kategoriach – latawce płaskie dla uczestników do 14 lat, skrzynkowe w tej samej klasie wiekowej i kategoria Open bez ograniczeń wiekowych. Zachęcamy wszystkich do tworzenia swoich latawców, żeby później móc przedstawić na lotnisku w Rudnikach swoje kolorowe, pięknie wykonane latawce.

Zawody organizowane przez Aeroklub Częstochowski polecała Emilia Wróbel.

55. Święto Latawca w niedzielę 2 października

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024