Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Weź udział w Family Spot, zachęca Związek Dużych Rodzin w Częstochowie, który integruje rodziców i dzieci

Facebook Twitter

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus proponuje wszystkim częstochowskim rodzicom z dziećmi udział w Family Spot. To przykład inicjatywy integrującej i podnoszącej kompetencje rodziców.

Family Spot
Fot. Facebook: Związek Dużych Rodzin Trzy Plus Koło Częstochowa

Family Spot

Zajęcia odbywają się 4 razy w miesiącu:

Katarzyna Kaczmarzyk: Dwa wydarzenia z nich to są wydarzenia warsztatowe, zwiększające kompetencje i umiejętności rodzicielskie przy jednoczesnej animacji dzieci, czyli zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Częstochowy wraz z dziećmi do tego, żeby uczestniczyli w tych zajęciach. Nie muszą się obawiać o opiekę nad dziećmi. Dwa razy w miesiącu natomiast są stricte takie wydarzenia integrujące rodzinę. Spotykamy się, żeby razem z innymi rodzinami, wspólnie z naszymi dziećmi robić coś fajnego.

– pomysł przedstawia Katarzyna Kaczmarzyk, przewodnicząca Koła Związku Dużych Rodzin Trzy Plus w Częstochowie. Family Spot ma być przede wszystkim inicjatywą, która tworzy miejsca przyjazne rodzinie, ale też odpowiada na jej potrzeby. Cały projekt potrwa do końca roku:

Podoba mi się tutaj atmosfera, gdzie każdy może uczyć się od każdego na tych warsztatach przez to, że zadajemy pytania, dyskutujemy, wymieniamy się poglądami i tym co nas trapi, tym co nas cieszy. Dużo się tutaj uczymy z tej całej społeczności i myślę, że to jest bardzo ważne. Nasze dzieciaki integrują się na takich spotkaniach, mają te same zainteresowania. Bardzo mi się to podoba. Musimy tworzyć takie miejsca w Częstochowie, gdzie rodzice mogą sobie na spokojnie z drugimi rodzicami podyskutować.

– mówi jedna z mam uczestniczących w inicjatywie Family Spot w Częstochowie. Zajęcia są bezpłatne. Mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni, bez względu na to w jakim wieku mają dzieci. Zapytaliśmy uczestników, co sądzą o nowym pomyśle?

Inicjatywa rozwijająca dzieci poszerzają ich horyzonty, jednocześnie kontakt z rówieśnikami jest zapewniony. Dzieci są zajęte w jakiś sposób. Rodzice kształcą się pod kątem wiedzy dotyczącej wychowania dzieci.

Mogę sobie co miesiąc coś wybrać dla siebie. Mogę wybrać to, co najbardziej mnie interesuje, ale to, co też jest dla moich dzieci ważne. Nie ukrywam, że dla mnie ważne jest to, żeby sobie poradzić jako mama ze stresem związanym ze szkołą, z nauczaniem, żeby zachęcić dzieciaki.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, to koło działające w Częstochowie przy ul. św. Barbary. Organizacja zrzesza rodziny wielodzietne, a o swojej aktywności szeroko informuje w mediach społecznościowych.

Fot. Facebook: Związek Dużych Rodzin Trzy Plus Koło Częstochowa

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024