Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Family Spot, czyli rodzinne spotkania, także dużych rodzin. Kolejne atrakcje jeszcze do 24 października

Facebook Twitter

Family Spot w Częstochowie zaprasza do wspólnej aktywności całe rodziny. Październikowych propozycji jest kilka, to m.in. spotkania warsztatowe oraz integracyjne, nie tylko dla dużych rodzin. Znajdzie się coś dla dzieci i rodziców.

mat. prasowy

Family Spot – kolejne atrakcje jeszcze do 24 października

Mówi w Radiu Jura Katarzyna Kaczmarzyk ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, koła w Częstochowie:

Katarzyna Kaczmarzyk: Family Spot to faktycznie takie miejsce przeznaczone dla rodzin i dla każdej rodziny, niekoniecznie tej dużej 3+. Zapraszamy każdą rodzinę, nawet osoby, które planują dopiero założyć, może w niedalekiej przyszłości rodzinę, a widzą taką przestrzeń do tego, żeby w jakiś sposób już podnosić swoje kwalifikacje rodzicielskie. Związek Dużych Rodzin 3+ w czerwcu wystartował z tym pilotażowym programem Family Spotów, tych miejsc przyjaznych rodzinie.

Dla wszystkich osób wstęp na wydarzenia jest wolny, najbliższe 14 października w siedzibie Stowarzyszenia Dla Rodziny. Kolejne 17, 21 i 24 października, m.in. w Klubie Politechnik.

Katarzyna Kaczmarzyk: Naszym zamysłem jest to, żeby te miejsca były dla każdego, żeby każdy znalazł coś w nim dla siebie. Zarówno warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie, jak i zajęcia integrujące całą rodzinę, móc porozmawiać, wymienić się doświadczeniami rodzicielskim i przede wszystkim zintegrować nasze lokalne społeczeństwo częstochowskie. Co najmniej cztery wydarzenia w miesiącu, dwa integrujące całe rodziny, dwa takie typowo szkoleniowe.

Będą warsztaty z gliną, przestrogi przed zagrożeniami dla dzieci w internecie czy zajęcia wspierające szeroko rozumianą integrację częstochowskich rodzin:

Katarzyna Kaczmarzyk: Po bardzo dobrym odzewem wydarzeń, które się do tej pory wydarzyły, widzimy taką przestrzeń do zagospodarowania właśnie w dziedzinie otaczającej dzieci. Chcemy dać narzędzia rodzinom, rodzicom bardzo dobre narzędzia w oparciu chociażby o pozytywną dyscyplinę, w jaki sposób mogą bardzo pozytywnie budować relacje między rodzicami a dziećmi, między rodzeństwem, między małżonkami

– spotkania polecała Katarzyna Kaczmarzyk.

Pierwsze dwa październikowe spotkania Family Spot już za nami, a co w najbliższych dniach?

mat. prasowy

Placówki “Family Spot” uruchomione zostały w 24 gminach w Polsce. Są to miejsca przyjazne dla rodzin, których celem jest integracja lokalnych społeczności, podnoszenie kompetencji rodzicielskich i promowanie wizerunku rodziny połączonej z rozwojem osobistym i społecznym.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj